Karayip Korsanları 5: Ölü Adamlar Hikaye Anlatamazlar (Pirates Of The Caribbean 5: Dead Men Tell No Tales) filminin çekimleri geçtiğimiz Şubat ayında Queensland, Avustralya’da başladı. Film, 7 Temmuz 2017 yılında vizyona girecek

 

* For the English version, please scroll down 


Karayip Korsanları 4: Sahne Arkası Çekimleri
(Pirates Of The Caribbean 4: Behind The Scenes)

 
 
Tüm zamanların en çok izlenen filmlerinden olan Karayip Korsanları serisinin ilk dört filminin yapımcılığını Jerry Bruckheimer, yönetmenliğini Gore Verbinski, senaristliğini ise Ted Elliot ve Terry Rossio yapmıştı.
 

Johnny Depp, Karayip Korsanları 5 ile daha önce kendisine Oscar adaylığı getiren ikonik hale gelen Kaptan Jack Sparrow rolüne geri dönüyor. Yeni Oscar kazanan Javier Bardem (No Country for Old Men, Skyfall), yükselen yıldızlar Kaya Scodelario (The Maze Runner, “Skins”) ve Brenton Thwaites (Maleficent, The Giver) ile Golshifteh Farahani (The Patience Stone, Exodus: Gods and Kings), Depp’e eşlik edecek. Ayrıca; Oscar ödüllü Geoffrey Rush da Barbossa rolüyle, Kevin R. McNally ise Joshamee Gibbs rolüyle ve Stephen Graham da Scrum rolüyle filmde rol alacak.
 
Karayip Korsanları 5’in özeti:
Kendini yeni bir çılgın macerada bulan Kaptan Jack Sparrow, kötü şans rüzgarlarının her zamankinden de güçlü estiğini görür. Eski baş düşmanı korkunç Kaptan Salazar’ın başında olduğu ölümcül hayalet korsanları Şeytan Üçgeni’nden kurtulmuşlardır ve denizdeki tüm denizcileri öldürmeye kararlıdırlar. Öldürülecekler listesinde Kaptan Sparrow da vardır. Kaptan Jack’in tek ümidi Poseidon’un üç çatallı Trident’ını bulmaktır. Çünkü denizler tanırısı Poseidon’un Trident’ına sahip olan kişi denizler üzerinde mutlak bir kontrola sahip olacaktır.
 

Karayip Korsanları 5: Ölü Adamlar Hikaye Anlatamazlar (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) filminin yapımcısı Jerry Bruckheimer , senaristi Jeff Nathanson (Catch Me If You Can, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull), genel yapımcıları da; Chad Oman, Joe Caracciolo, Jr. ve Brigham Taylor, yönetmenleri ise Joachim Rønning ve Espen Sandberg.
 
 

Kaynak:
© BTSmovies
© comingsoon.net
© Entertainment Weekly

 
 

ÇEVİRİ:
© Yaman Kocasinan (İstanbul’da Sanat: www.istanbuldasanat.org)

 

Click to view in English

 

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

 
Production is in full swing on Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, and producer Jerry Bruckheimer and co-director Joachim Rønning have both revealed behind-the-scenes images from the first week of shooting.
 


Pirates Of The Caribbean 4: Behind The Scenes
 

 
Johnny Depp returns to his iconic, Academy Award-nominated role as Captain Jack Sparrow, newly joined by Oscar winner Javier Bardem (No Country for Old Men, Skyfall), rising young stars Kaya Scodelario (The Maze Runner, “Skins”) and Brenton Thwaites (Maleficent, The Giver), and Golshifteh Farahani (The Patience Stone, Exodus: Gods and Kings). Rejoining the action are Academy Award winner Geoffrey Rush as Barbossa, Kevin R. McNally as Joshamee Gibbs and Stephen Graham as Scrum.
 
Thrust into an all-new adventure, a down-on-his-luck Captain Jack Sparrow finds the winds of ill-fortune blowing even more strongly when deadly ghost pirates led by his old nemesis, the terrifying Captain Salazar (Bardem), escape from the Devil’s Triangle, determined to kill every pirate at sea, including him. Captain Jack’s only hope of survival lies in seeking out the legendary Trident of Poseidon, a powerful artifact that bestows upon its possessor total control over the seas
 
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales is produced by Jerry Bruckheimer and written by Jeff Nathanson (Catch Me If You Can, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull). The executive producers are Chad Oman, Joe Caracciolo, Jr. and Brigham Taylor. Rønning directs the film with his Kon Tiki co-director Espen Sandberg.
 
 

Sources:
© BTSmovies
© comingsoon.net
© Entertainment Weekly

 
 

Ortaokul ve lise eğitimini Robert College'de dereceyle tamamladı. Purdue University (Indiana, ABD) İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü birincilikle ve rektör özel ödülü alarak bitirdi. University of California at Berkeley (ABD) MBA (İş İdaresi Yüksek Lisans) programını ilk on öğrenci arasında bitirdi. Uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışında danışmanlık yaptı. Şiir ve hikaye yazmaya, resim yapmaya ortaokul ve lise yıllarında başladı. Daha sonra felsefe, psikoloji, Antik Yunan ve Roma medeniyetleriyle ilgilenmeye başladı. Halen yaşam, kişisel gelişim, farkındalık, felsefe, psikoloji, sanat, resim ve müzik konularında yazmaya devam etmektedir. İzmir, Ege ve deniz aşığı olan Yaman Kocasinan, aynı zamanda amatör denizcidir. “İzmir'de Sanat” ve “İstanbul'da Sanat” sitelerinin kurucularından olup, yönetim ve editoriyal takımlarında yeralmaktadır.

Yaman Kocasinan

Comments are closed.