Canım abim… Güzel abim merhaba…

Sen gideli 10 sene geçmiş. Bugün Karadeniz bağrına taş basacak.. Yalnızca Karadeniz demek doğru olmaz. Sen o büyük yüreğine yeryüzünü sığdırdın.. Bolivya dağlarından, Pançol’a.. Havana’dan, Hopa’ya..

Kazım abi, sen gittikten sonra değişen birşey yok ülkemde.. Cumartesi Anneleri çocuklarını devletden soralı 628 hafta oldu. Failleri meçhul.. Roboski‘de devlet 34 kisiyi katletti. Senden sonra tam olarak başaramasakta halkça ayaklanıp bir devrimi arşınladık.. Ağır bedeller ödedik.Çocukların öldürüldüğü yeryüzünde yaşıyor olmak çok zor açıkcası.. Sende olsaydın katlanamazdın bunca acıya…

Kazım abi, Karadeniz‘in o hırçın dalgaları düşüyor dizelerimize.. O yağmurlu ve kasvetli havasını özledin biliyoruz.. Pançol‘a doğru yola koyulduk.. Denizde Karartı Var görüyoruz. Yürüdüğün patikalardan geçeceğiz bugün.. Adının verildiği sokaktan geçeceğiz ve nice yaşıtım karşılayacak bizi..

Kazım abi, şiirlerle geliyoruz.. Kalabalığa karışarak..Ayaklanarak..
Gözlerinden öperim.. Şair Ceketli Çocuk..

Emre Şahinler

Emre Şahinler 10 Nisan 1989’da Kartal’da doğdu. 2007 yılında Çırağan Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. 2012 yılında Polonya’da Wroclaw School of Banking’te öğrenim gördü. 2013’te Avusturya’da Alpen Adria Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Şiirleri ve poetik yazıları Akatalpa, Akköy, Eliz, Kurşun Kalem, Kıyı, Lacivert, Mühür, Patika, Radikal Kitap Şair Çıkmazı, Temren dergilerinde ve şiir yıllıklarında yayımlandı.

Kitapları: Ölü Mızıkacılar Diyarı, 2013, Mühür Yayınları

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.