İstanbul, Anadolu yakasında yeni bir performans mekanına kavuştu: KöşeKöşe, performans alanında yenilikçi çalışmaları desteklemek, İstanbul’da Taksim ve çevresinde yoğunlaşan performans mekanlarına bir alternatif oluşturmak, Kadıköy Yeldeğirmeni’nin hızla gelişen kültürel yaşamının bir parçası olmak amacıyla kuruldu.

Performans ve çağdaş sahne sanatlarının her alanında yerel, ulusal ve uluslararası yenilikçi ve sıra dışı çalışmaların İstanbul seyircisiyle buluşacağı Köşe, bir sanatçı kolektiftir.

Farklı disiplinlerden ve perspektiflerden sanatçıların çalışmalarında aldıkları yaratıcı riskleri, hem bitmiş işlerini paylaşacakları hem de yaratım sürecindeki işleri için geribildirim alabilecekleri bir mekan olarak
destekliyoruz.

Köşe yerel, ulusal, ve uluslararası bir buluşma noktası olarak tasarlandı. Yeldeğirmeni’nin, İstanbul’un ve Türkiye’nin kültürel ve sanatsal gereksinimlerine alternatif bir üretim alanı yaratarak katkı sağlamak istiyoruz.
Burada sahne sanatlarının farklı alanlarında üretim yapan ve desteğe, görünürlüğe ihtiyaç duyan sanatçıları destekliyoruz. Onlara hem çalışabilecekleri, hem işlerini sergileyebilecekleri, hem de çeşitli atölye ve sanatçı programları (residency) üzerinden ulusal ve uluslararası alandaki sanatçı, eğitmen ve akademisyenlerle bir araya gelebilecekleri bir alan sunuyoruz.

Köşe nerede?

Kadıköy Yeldeğirmeni’nde Uzun Hafız Sokak 57 ile Yeldeğirmeni Sokak 2’nin kesiştiği köşede yer alan Köşe, Kadıköy rıhtıma, Ayrılıkçeşme Marmaray istasyonuna ve Söğütlüçeşme Metrobüs istasyonuna 10’ar dakikalık yürüyüş mesafesinde.
Mekan, 70 metrekare bir alana sahip performans stüdyosu ve 50 metrekarelik zemin katı stüdyosundan oluşuyor.

Burada neler var?

Köşe’de yurtiçi ve yurtdışından performans işlerinin yanı sıra hem profesyonel sanatçılar hem de ilgilenen herkes
için atölye ve eğitim çalışmaları, film gösterimleri, seminerler, sergiler ve festivallerden oluşan bir program sunuyoruz.

Köşe
Adres: Rasimpaşa Mah. Uzunhafız Sokak 57/A Yeldeğirmeni, Kadıköy
Tel: 0532 057 5673
E-mail: info@kose.li

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.