Gama Art Gallery dünyaca ünlü resim/heykel sanatçısı Kris Kuksi’nin SEDATION adlı eserine 12-15 Kasım tarihlerinde ev sahipliği yapıyor!

Eserleriyle tüm otorite figürlerine meydan okuyor!

Tüm çağdaş sanat oluşumlarının sergilerine ev sahipliği yapan Gama Art Gallery, bir ilk’e imza atarak Dünyaca ünlü Amerikalı heykel sanatçısı Kris Kuksi’nin SEDATION adlı eserini Contemporary İstanbul Sanat Fuarı’ndaki standında sergiliyor.

İstanbul Kongre Merkezi ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek uluslararası sanat fuarı Contemporary İstanbul kapsamında Gama Art Gallery’nin standında sergilenecek olan Kris KUKSI’nin 66×91,4×25,4 cm. ölçülerindeki SEDATION adlı eseri satışa sunuluyor.

Fantastik gerçekçi akımın son dönemdeki en dikkat çekici sanatçılarından olan Kris Kuksi‘ nin eserleri 20.000 -100.000 USD arasında satılıyor.
Eserleri, Grammy ödüllü R&B sanatçısı USHER, Nike’nin Ceo’su Mark Parker, Hollwood sinemasının dünyaca ünlü yönetmeni Guillermo Del Toro’nun evlerinde olan en kıymetli parçalar. Brad Pitt ve Angelina Jolie çifti, Madonna, Julia Roberts ve Cher gibi birçok sanatçının Kuksi hayranı olduğu biliniyor.

Türkiye’de CNBC-E kanalında da yayınlanan John E. Steinberg ve Robert Levine’ın çektiği Black Sails adlı dizide eserleri izinsiz kullanıldığı için mahkemelik olan Kuksi’nin eserleri, dünya çapında çeşitli ödüllere layık görülmüş, 100 den fazla sergide, çeşitli sanat dergileri ve kurgusal kitap kapaklarında yer almıştır.

Kris KUKSI hakkında!
1973 Missouri doğumlu Kris KUKSI, Amerikan yaşamının tipik ve popüler kültürüne inat, kendini hep eski dünyaya ait hissederek yaşamış. Materyalizm ve açgözlülükle örülü insanoğlunun kırılgan yaşantısını grotesk figürlerle sanat çalışmalarına yansıtan Kuksi, onların hayatlarındaki safsataları izleyiciyle buluşturmayı umut ediyor.

Gama Art Gallery, Kris Kuksi’nin yanı sıra fotoğraf sanatçısı Ceylan ATUK, ünlü Fransız ressam Dominique Barreau, fotoğraf ve imaj sanatçısı Çağla Baykal, performans sanatlarını tuvaline yansıtan Yiğit Dündar, hareketli görüntüler üzerine yoğunlaşan Can Sarıçoban, fotoğraf ve heykel kompozisyonlarını bir bütün olarak sunan Metin Tütün Contemporary İstanbul’ da Gama Gallery standında izleyicileriyle buluşturuyor.

Sergiyi, İstanbul Kongre Merkezi ve Sergi Sarayı’nda 12-13-14- 15 Kasım tarihlerinde saat 11:00 – 20:00 arası B1-416 standında ziyaret edebilirsiniz.

from to
Heykel Sergisi Manşet Plastik Sanatlar Sergi

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.