Nazım Hikmet’in ünlü eseri “Kuvayi Milliye – Kurtuluş Savaşı Destanı” nda bir milletin ölüm kalım mücadelesine şahitlik edeceksiniz.


Nazım Hikmet‘in ünlü eseri “Kuvayi Milliye – Kurtuluş Savaşı Destanı” bir büyük prodüksiyon olarak Tiyatro 2000 tarafından sahneleniyor.

Hikmet’in şiirsel diliyle zenginleştirdiği, tarihi perspektifiyle anlattığı “Kuvayi Milliye – Kurtuluş Savaşı Destanı”, 1919’da memleketin ağır koşullarını, insanlarımızın kendilerini yılgın, ümitsiz, çaresiz görünen bir durumdan kurtarmasını ve özgürlükleri için destansı bir güçle küllerinden yeniden doğmasının hikayesidir.

Yazan: Nazım Hikmet
Yöneten ve Anlatan: Zeliha Berksoy
Oyuncular: Tamer Levent, Mehmet Ali Kaptanlar, Nişan Şirinyan, Yurdaer Okur, Cenk Sözeri, Efe Tunçer, Devrim Evin, Zeliha Berksoy

Kuvayi Milliye – Kurtuluş Savaşı Destanı, Bilet-Gişe-Sahne

04 Mayıs 2015 20:30 Trump Kültür ve Gösteri Merkezi, İstanbul
Biletlerinizi bağlantımızı takip ederek satın alabilirsiniz.

TİYATRO
Trump Kültür ve Gösteri Merkezi, İstanbul Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.