Mehdi Saadati Lament adlı sergisiyle Hayyam Art Gallery‘ye konuk oluyor. Açılışının 2 Mart Pazartesi günü yapılacağı sergi 10 Mart’a kadar sanatseverlerin ilgisine sunulacak.Heidegger’in söylediği gibi, “Sanat eserinde Hakikat iştedir. Dünyanın kendisi gibi, Sanat eserinde Hakikatin iki yüzü yerleşmiş bulunmaktadır: Hakikatin Kendini gizlemek özelliği ve Açığa vurmak özelliği.”

Sanat Varoluşun Açıklığını ortaya çıkaran araçların biridir. Sanat eseri, dünya içinde varolmanın (Dasein’ın) özgün özelliğini aydınlatmaktadır: Başka bireylerle birlikte varolmak ve ölüme doğru ilerleyerek varolmak. Aynı zamanda, sanat eserinin nesneselliği, Dasein ile ilgili gerçekleri sessizce gizlemektedir.

Dasein’ın açısından, varlıkla ilgili transandantal görüş dinsel ve ya tersi olabilir; ama her iki görüşte, oyunda insan oğluna düşen rol trajiktir. Kahramanca kendi serüvenini kabul ederek, Hakikatle ilgili bir şeyler bulabilir; ama dünyanın dünyalığından kurtulma umudu hiç yoktur.

*Sergi açılışı 2 Mart Pazartesi günü saat 18:00’de yapılacak ve sergi 10 Mart’a kadar sanatseverler tarafından gezilip görülebilecek.

from to
Sergi
Hayyam Art Gallery, Teşvikiye Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.