Keman çalarken bir yandan da sahnede çılgınca dans eden hip hopçu kemancı Lindsey Stirling, uzun bekleyişin ardından 14 Temmuz 2015’te İstanbullu hayranlarıyla buluşacak.

Viral başarılarıyla dikkat çeken dünyanın en popüler keman virtüözü Lindsey Stirling, uzun yıllar süren bekleyişten sonra Cafe Breno sponsorluğunda İstanbul’a geliyor. Fantastik dizi müzikleri ve bilgisayar oyunlarına yaptığı virallarle adından söz ettiren Stirling, 14 Temmuz 2015 tarihinde ilk kez İstanbul Zorlu Center PSM‘de vereceği konserde hayranlarıyla buluşacak.

Youtube’da 6 milyon abone

Elektronik müzik ile kemanı harmanlayan Lindsey Stirling, ilk olarak 2007 yılında resmi YouTube Kanalı Lindseystomp‘da müzik videolarını yayınlayarak dikkat çekti. Genç yıldızın kısa sürede 6 milyondan fazla abonesi olurken, sayfa 900 milyondan fazla kişi tarafından görüntülendi. Stirling, 2012 yılından itibaren de Kişisel YouTube Kanalı LindseyTime‘da ise günlük yaşam videolarını ve kamera arkası görüntülerini yayınlamaya başladı. Bu kanalın da 370 binden fazla abonesi olurken, görüntülenme sayısı da 21 milyona ulaştı.

Animasyon virallerinin yıldızı

2010 yılında America’s Got Talent yarışmasının çeyrek finalisti olan Lindsey Stirling, Phantom of the Opera ve Game of Thrones için yaptığı müziklerle adından söz ettirdi. Michael Jackson, Rihanna gibi yıldızların pop şarkılarına coverlar yapan Stirling, 2013 yılında Pentatonix ile beraber Imagine Dragons‘un Radioactive parçasına yaptığı cover çalışması ile YouTube Müzik Ödülleri‘nde Yılın Çıkışı Ödülü‘nü kazandı.

Lindsey Stirling, “Zelda”, “Pokemon”, “Skyrim” adlı bilgisayar oyunları için yaptığı müzikler ve viral videolarıyla da özellikle gençler arasında popülerliğini arttırdı.

Albümleri Rekor Kırıyor!

Lindsey Stirling‘in kendi adını taşıyan albümü sadece Amerika’da herhangi bir plak şirketinin desteği olmadan 474 bin adet sattı, Almanya’da Platinium, Polonya ve İsviçre’de Altın konumuna sahip oldu. Albüm aynı zamanda Billboard Dans/Elektronik listesinde 1. sırada Billboard En İyi 200 Listesi’nde 22. sırada yer aldı.

Dünya turnelerinde tüm biletleri satarak müthiş bir atılım gerçekleştiren Lindsey Stirling, İstanbul Zorlu Center PSM’de vereceği konserle hayranlarını büyüleyecek.

Cafe Breno Sunar: Lindsey Stirling
14 Temmuz 2015 21:00 Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Turkcell Sahnesi, İstanbul

Bilet Almak için Tıklayınız

MÜZİK Pop-Alternatif
Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Turkcell Sahnesi, İstanbul Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.