1924 Yılında Çanakkale Kilitbahir’de doğan sanatçı 1949’da İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü, Zeki Kocamemi atölyesinden mezun oldu.

Lütfü Günay

Ressam Lütfü Günay

1967-1993 yılları arasında Ankara Türk Amerikan Derneği resim kurslarını yönetti. 1971 yılında 31.Devlet Resim ve Heykel sergisinde ikincilik ödülü, 1986 yılında TPAO’nun düzenlediği 5.Atatürk resim yarışmasında mansiyon kazandı, inter 7 ve inter 10 sergisine katılarak Şeref Diploması aldı.

1994 Uluslar arası Plastik Sanatlar Derneği Onur Ödülünü alan sanatçı bu güne kadar 80’nin üzerinde kişisel sergi açtı.

Yurt içi ve yurtdışında (ABD, Almanya, Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Hindistan) gibi ülkelerde katıdığı grup ve karma sergi sayısı 250’ye ulaşan Lütfü Günay’ın İstanbul ve Ankaradaki Resim ve Heykel Müzeleri’nde, İş Bankası, Ziraat Bankası, Kültür Bakanlığı, Milli Kütüphane ,TBMM gibi kurumlarda Eserleri de bulunmaktadır.

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.