Ticari şansı olmayan kısa film yapımını özendirmek, ulusal kısa filme katkıda bulunacak yeni sinemacıları desteklemek ve Türkiye’de kısa filmin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla, Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında Ulusal Kısa Film Yarışması düzenlenmiştir. Festival ve yarışma orgaizasyonu Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında düzenlenen Ulusal Kısa Film Yarışması’na başvuru yapan filmler, ana jürinin karşısına 06-12 Kasım 2015 tarihleri arasında çıkacaktır.

Eser sahipleri www.malatyafilmfest.org.tr adresinden indirebilecekleri ya da Festival Merkezi’nden temin edebilecekleri Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurup imzalayarak son başvuru tarihi olan 25 Eylül 2015 Cuma gününe kadar Festival Merkezi’ne ulaştırmalıdır.

ÖDÜLLER VE ÖDEMELERİ

Ödüller Ulusal Kısa Film Yarışması’nın ana jürisi tarafından belirlenir.
Kristal Kayısı En İyi Kısa Film Ödülü alan film 7.500 TL ile ödüllendirilir.
Jüri gerekli gördüğü durumlarda Jüri Özel Ödülü adıyla, para ödülü içermemek koşuluyla filmin artistik ya da teknik dallarından birine özel ödül verebilir. Jüri Özel Ödülü bir tek yapıta ya da bir kişiye verilir.
Kristal Kayısı Ödülü festivale katılan filmin temsilcisine verilir. Ancak para ödülü, başvuru formunda adı bulunan gerçek ve/veya tüzel kişinin hesabına yatırılır.
Ödül kazanan kişi, ödülünü almak üzere Ödül Töreni’nde bulunmak ya da bir temsilci göndermek zorundadır. Ödül Töreni’ne geçerli bir mazereti olmaksızın katılmayan ve bunu yazılı olarak bildirmeyen ya da bir temsilci göndermeyen eser sahibine parasal ödülü dâhil, hiçbir ödül verilmez.
Para ödülü almaya hak kazanan eser sahiplerine ödülleri, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından en geç 31 Mart 2016 tarihine kadar ödenir.

Detaylı bilgi ve başvuru için;
Adres: Malatya Valiliği Film Festivali Bürosu/Malatya
Tel: +90 422 324 22 66
E-Posta: muffyarisma@gmail.com; unaleguzel@gmail.com
www.malatyafilmfest.org.tr

from to
Yarışma

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.