Mamut Art Project’15 by Akkök, sanat dünyasını 55 genç sanatçı ile buluşturuyor.2013 Yılından bu yana genç sanatçıları koleksiyonerler, galeriler, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşturan Mamut Art Project, bu yıl 26-29 Mart 2015 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta düzenleniyor.

Üçüncü yılına Akkök Holding ana sponsorluğunda giren Mamut Art Project’te bu sene 55 sanatçının, farklı disiplinlerden yaklaşık 400 eseri sergilenecek.

17 Kasım 6 Ocak tarihleri arasında açılan başvurulara bu yıl toplam 990 sanatçının başvurduğu Mamut Art Project’te yer alacak çalışmalar: Agah Uğur, Başak Şenova, Eda Kehale Argun, İnci Eviner ile Osman Erden‘den oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda seçildi.

Projenin direktörü Seren Kohen, bu sene farklı ülkelerden ve şehirlerden gelen başvurulara vurgu yaparak; İran’dan Hollanda’ya kadar uzanan başvuruların çeşitliliğinden oldukça mutlu olduklarını belirtiyor.

from to
Sergi
Küçükçiftlik Park, Maçka Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.