Model, üçüncü albümü Levlâ’nın Hikayesi‘nden seslendireceği şarkılarıyla süslediği konserlerine devam ediyor.2005 Yılında Okan Işık (gitar) ve Can Temiz (bas gitar) tarafından A Due Carmen adıyla kurulan grup, daha sonra 2007 Yılında Fatma Turgut‘un (vokal) ve 2013 Yılında Kerem Sedef‘in (davul) katılımıyla son halini aldı. Grup, 2008 Yılında adını Model olarak değiştirdi. 2009 Yılında Sony Music etiketiyle 5 şarkıdan oluşan Perili Sirk isimli E.P. çalışmaları yayınlayan Model, 2011 yılında Demir Demirkan prodüktörlüğünde ikinci stüdyo çalışmaları Diğer Masallar‘ı Gnl Entertainment etiketiyle piyasaya sürdü.

Bu albümle büyük bir çıkış yakalayan grup, Türkiye genelinde birçok konser verdi ve çeşitli jingle çalışmalarına imza attı. Şarkılarında hüznü ve eğlenceyi iç içe yansıtan Model‘in müziğinde en karanlık temaların son derece eğlenceli bir şekilde işlenmesine şahit olmak mümkün…

Model’in, Demir Demirkan prodüktörlüğündeki üçüncü albümü Levlâ’nın Hikayesi, 2013 Kasım ayının son haftası Gnl Entertainment etiketiyle yayınlandı. Levlâ; Farsça’da var olması gereken her şey anlamına geliyor. Bu kez tamamen, bir konsept albüm hazırlayan grup, albümde baştan sona bir hikâyeyi anlatıyor. Hikaye iki bölümden oluşuyor ve albümde yer alan Kehanet isimli şarkıda gruba oyuncu Gonca Vuslateri eşlik ediyor.

Model Konserleri

29 Nisan 2015 21:00 Jolly Joker İstanbul, İstanbul
Bilet almak için tıklayınız!

MÜZİK Pop-Alternatif
Jolly Joker İstanbul Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.