Caz müziğini uç noktalara taşımaya çalışan ve sıradışı işler çıkaran Finlandiyalı trio Mopo, 30 Nisan Dünya Caz Günü‘nde Garanti Caz Yeşili kapsamında Babylon‘da!Linda Fredriksson, Eero Tikkanen ve Eeti Nieminen isimli üç eski dost tarafından 2009 yılında kurulan Mopo, müzik hayatına başladığı noktadan itibaren, daha önce denenmeyen işleri yapmayı kendilerine hedef alarak, tüm cazseverlerin dikkatini çekmeyi başaran bir grup. 2012’de çıkardıkları ikinci albümleri Beibe ile stilleri kulaklarda iyiden iyiye yer eden Mopo, 2013 yılında katıldıkları Live At BBC Radio Jazz ve Londra Caz Festivali’nde dinleyenleri eşsiz canlı performansları ile büyülediler.

Babylon‘da 30 Nisan akşamı, Dünya Caz Günü’nde cazseverleri birleştiren bir konser seyretmek için Mopo konserini ajandanıza not etmelisiniz.

Garanti Caz Yeşili: Mopo
30 Nisan 2015 20:30 Babylon, İstanbul
Bilet Almak İçin Tıklayınız

Caz Manşet MÜZİK
Babylon, İstanbul Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.