6.5 Dinlemeli

Konser Özeti

Share this on WhatsApp İki farklı kültürün iki önemli temsilcisi Moritz Von Oswald ve Nils Petter Molvaer 11 Aralık akşamı Babylon’da çok özel bir proje için bir araya geliyor. İki ayrı üstat… Bir yanda trompetin önemli isimlerinden Norveçli Nils Petter Molvaer, bir yanda Almanya’nın caz ve elektronik müziği sentezleyen ismi Moritz Von Oswald. Nils Petter Molvaer, caz ve elektronik müziği bir araya getirerek, gelecek yıllarda caz kültürünü farklı bir yaklaşımla şekillendirecek olan isim olarak değerlendiriliyor. Moritz von Oswald ise tekno müzik tarzının en yenilikçi ve etkileyici isimlerinden biri olarak gösteriliyor. 1980’lerin başında perküsyon sanatçısı olarak yola koyulan Oswald, 80’lerin sonuna doğru elektronik müziğie geçiş yaptı. Son olarak Max Loderbauer ve Sasu Ripatti ile bir araya gelen Oswald, doğaçlama ve elektronik müziği bir araya getiren performanslarıyla bilinmektedir. Warm up & After Party: Mert Topuz Garanti Caz Yeşili: Nils Petter Molvaer & Moritz Von Oswald Tarih: 11 Aralık 2013, 20:30 Yer: Babylon, İstanbul Biletler: Biletix

6.5 Dinlemeli

more
  • Caz Konserleri

    6.5

[caption id="attachment_2051" align="alignleft" width="150"] Nils Petter Molvaer & Moritz Von Oswald Garanti Caz Yeşili: Nils Petter Molvaer & Moritz Von Oswald[/caption]

İki ayrı üstat... Bir yanda trompetin önemli isimlerinden Norveçli Nils Petter Molvaer, bir yanda Almanya’nın caz ve elektronik müziği sentezleyen ismi Moritz Von Oswald.
Garanti Caz Yeşili: Nils Petter Molvaer & Moritz Von Oswald
Tarih: 11 Aralık 2013, 20:30
Yer: Babylon, İstanbul
Biletler: Biletix

6.5

İki farklı kültürün iki önemli temsilcisi Moritz Von Oswald ve Nils Petter Molvaer 11 Aralık akşamı Babylon’da çok özel bir proje için bir araya geliyor.


İki ayrı üstat… Bir yanda trompetin önemli isimlerinden Norveçli Nils Petter Molvaer, bir yanda Almanya’nın caz ve elektronik müziği sentezleyen ismi Moritz Von Oswald.

Nils Petter Molvaer, caz ve elektronik müziği bir araya getirerek, gelecek yıllarda caz kültürünü farklı bir yaklaşımla şekillendirecek olan isim olarak değerlendiriliyor. Moritz von Oswald ise tekno müzik tarzının en yenilikçi ve etkileyici isimlerinden biri olarak gösteriliyor. 1980’lerin başında perküsyon sanatçısı olarak yola koyulan Oswald, 80’lerin sonuna doğru elektronik müziğie geçiş yaptı. Son olarak Max Loderbauer ve Sasu Ripatti ile bir araya gelen Oswald, doğaçlama ve elektronik müziği bir araya getiren performanslarıyla bilinmektedir.

Warm up & After Party: Mert Topuz

Garanti Caz Yeşili: Nils Petter Molvaer & Moritz Von Oswald
Tarih: 11 Aralık 2013, 20:30
Yer: Babylon, İstanbul
Biletler: Biletix

Sanat tarihçi, editör, kedisever, okur, (arada yazar da : ), dinler, iyi araştırma yapar, daha çok görsel hafızasıyla çalışır. İstanbul'da Sanat'ta; 'Editör'... Bir süredir inzivadan bildiriyor, kimse nerede olduğunu bilmiyor.

Mine Özyurt

Comments are closed.