23 yıl önce kurulan Tiyatrokare’nin, kuruluş oyunu olan Müziksiz Evin Konukları, yoluna yeni oyuncularla devam edecek. Rolün ilk sahibi Macide Tanır anısına tekrarlanan Pulitzer Ödüllü oyunda sevgisiz babaanneyi bu kez usta oyuncu Suna Keskin oynayacak. Birkaç yıldır sahnelerden uzak kalmış olan Ebru Cündübeyoğlu ise, oyundaki çocuk ruhlu Bella karakteriyle dönüş yapacak.

Geçtiğimiz yıl Afife Ödülleri’nde Yılın Prodüksiyonu’na aday olan, Gezginler Kulübü Yılın Oyunu seçilen, Pulitzer ödüllü Müziksiz Evin Konukları, sevgisiz bir ortamda yaşam mücadelesi veren bir ana kızın hayatlarına aniden giren çocuklar sayesinde neşeyi, aşkı, mutluluğu tekrar keşfetmelerini, müziğin tadını çıkarmaya başlamalarını anlatıyor. Babalarının maddi krize girmesi nedeniyle, küskün, katı babaanneleriyle yaşamak zorunda kalan çocukların öyküsünü anlatan bu aile komedisinde, Abdül Süsler, Abdullah Semercioğlu, Selim Tezin de rol alıyor. Geçtiğimiz yıl profesyonelliğe adım attığı ilk oyunla 14. Direklerarası Yılın Yardımcı Erkek Oyuncusu ve Ekin yazı Dostları Yılın Erkek Oyuncusu ödüllerini alan Selim Tezin, oyunda katı düzene karşı gelen yaramaz bir çocuğu oynuyor.

Oyunun yeni versiyonuna,Fatmagül’ün Suçu Ne dizisiyle ünlenen ve son olarak Tiyatrokare’nin Aşka 103 Adım oyununda başrol oynayan Bülent Seyran da, şaşkın sokak kabadayısı rolüyle katılıyor.

Çalıkuşunda oynadığı Feride rolünden bu yana tiyatro yapmayan Ebru Cündübeyoğlu, dünyada en önemli starların oynadığı “Bella” rolü konusunda son derece heyecanlı… Cinsel enerjisi yüksek olan ama çocuk ruhuna hapsolmuş karakteri çok sevdiğini belirten Cündübeyoğlu, uzun süredir hiçbir teklifi kabul etmediğini, ancak Bella rolünü okur okumaz role aşık olduğunu belirtiyor. Son olarak oynadığı Avrupa Avrupa dizisinden sonra, Türk Sanat Müziği albümü yapan Cündübeyoğlu, Tiyatrokare ailesine katılmaktan heyecanlı olduğunu vurguluyor.

Müziksiz Evin Konukları
6 Ağustos 2015, 21:00 (Özgürlük Parkı Açık Hava Tiyatrosu, Göztepe)

TİYATRO
Özgürlük Parkı Açık Hava Tiyatrosu, Göztepe Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.