Rock müzik severlerin Athena grubundan bildiği, Türkiye‘nin en üretken caz müzisyenlerinden besteci ve basçı Ozan Musluoğlu‘nun dördüncü stüdyo albümü ‘My Best Friends Are Vocalists’, Sony Müzik etiketiyle çıktı. Albümde Musluoğlu’na Fatih Erkoç, Şevval Sam, Gökhan Özoğuz (Athena), Bora Uzer, İlham Gencer, Ceylan Ertem Sibel Köse gibi önemli solistler eşlik ediyor.

My Best Friends Are Vocalists

My Best Friends Are Vocalists


2009’da “Coincidence”, 2011’de “40th Day”” albümlerini yayımladıktan sonra 2012’de “My Best Friends Are Pianists” albümüyle efsanevi Ray Brown’ın “Arkadaşlarımdan bazıları…” projesini yeni bir bakışla uyarlayan Musluoğlu, bu kez “My Best Friends Are Vocalists” albümüyle birbirinden değerli müzisyeni bir araya getiriyor. Fatih Erkoç, Şevval Sam, Gökhan Özoğuz(Athena), Bora Uzer, İlham Gencer, Ceylan Ertem ve Türkiye’nin önde gelen caz vokalistleri Sibel Köse, Ayşe Gencer, Sanem Kalfa, Ece Göksu, Meltem Ege, Dolunay Obruk ve İpek Dinç’in konuk oldugu “My Best Friends Are Vocalists” albümünde aynı zamanda Neşet Ruacan, İmer Demirer, Önder Focan, Sarp Maden, Kamil Özler, Dave Allen, George Dumitriu gibi önemli müzisyenler yer alıyor.

“My Best Friends Are Vocalists” albümünün ‘house band’inde de Ozan Musluoğlu’na (kontrbas); Şenova Ülker (trompet), Bulut Gülen (trombon), Engin Recepoğulları (saksofon), Uraz Kıvaner, Can Çankaya, Elvan Aracı (piyano), Ferit Odman (davul) gibi caz dünyasının önde gelen müzisyenleri eşlik ediyor.

Tüm sanatçılara hemen hemen eşit sürenin ayrıldığı albümde vokalistlerin tonuna ve tarzına göre enstrümanlarda yeni ses dengeleri sağlanmış ve her parça için ayarlar yeniden düzenlenmiş.

Dünyanın en iyi kontrbasçılarından Ron Carter’ın “Cazın geleceği çok emin ellerde” diyerek yorumladığı Ozan Musluoğlu’nun “My Best Friends Are Vocalists” albümünde, Boston Belgesel ve Kısa Film Yarışması’nda ödüle değer bulunan “Türkiye’de Caz Belgeseli”nin yönetmeni Batu Akyol tarafından hazırlanan bir de DVD yer alıyor. Bu DVD’de albümde yer alan tüm parçaları solistleriyle birlikte kayıt ânıyla eşzamanlı olarak izleyebileceksiniz.

“My Best Friends Are Vocalists”, Türkiye’de cazın daha geniş kitleler tarafından sevilmesi ve dinlenmesi yönünde atılmış en önemli adımlardan biri olacak.

Kaynak: Radikal

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.