Umut Sarıkaya’nın uzunca bir süredir proje halinde tuttuğu ve gerçekleştirmesine adım adım yaklaştığı Naber Dergi için geri sayım sürüyor.

Uykusuz dergisinin ağır toplarından çizer Umut Sarıkaya’nın 2008’den beri yayımını planladığı yeni mizah dergisi Naber Dergi için; Sarıkaya’yı Hbr, Kemik, Leman, Penguen ve Uykusuz’dan takip eden nitelikli takipçileri ve hayranlarının günleri geçmek bilmiyor. Örneğin şahsen ben, Komünizmin rengi yavruağzı mı, değil mi ? Diye beynimi kurcalarken, bir de bakmışım ki Hayvansın Rıza köşesinde yarattığı esprilere gülme krizlerine kaptırmış buluyorum kendimi. Buluyordum, yani, eskiden… Sorarlarsa da İşimdeyim gücümdeyim: Hepten yalan…
Neyse uzatmayayım unutulmaya yüz tutmuş nesnelerin yılmaz savunucusu, neden çizmiyor? Acaba inzivaya mı çekildi, bu bekleyiş daha ne kadar sürecek, hayır bu kış kıyamette bayilerin etrafında çaktırmaktan dolanarak dergi çıktı mı, çıkmadı mı diye dolanmaktan iflahımız kesildi, bir yerlerimiz dondu diyeceğim ama…
…Diyemiyorum onun yerine kendi sözleriyle noktayı koyuyorum “İyi gidiyorsun oğlum, hadi şu son cümleyi de bağlarsan, aklını alacaksın onun, hadiii”

Sanatçının, O kadar komik ki gülemeyeceksiniz bile mottosuyla duyurduğu ve heyecanla yolunu gözlediğim Naber dergi yakında çıkıyor; benden söylemesi.

Yani demem o ki, boş verin bayilerin önünde pineklemeyi yahu, Naber Derginin çıktığını biz mutlaka duyururuz nokta

Takip edilecekler Listesi
Naber Dergi Twitter
Naber Dergi Facebook

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.