Birbirinden farklı üsluplarıyla, sanatçı duyarlılığını gözlemleyebileceğimiz, Nedensiz sergisine davetlisiniz.

Nedensiz Karma Sergisi, Pera Sanat Galerisi

Nedensiz Karma Sergisi, Pera Sanat Galerisi

Nilüfer Moayeri küratöryelliğinde; Nedret Yaşar, Ali Kılıç, Berna Karaçalı, H.Müjde Ayan, Mustafa Orkun Müftüoğlu, Orhan Erkal ve Özcan Uzkur’un eserleriyle katkı sağlayacağı karma sergi’nin açılışı 12 Mayıs’ta Pera Art Gallery’de gerçekleştirilecek.
 
Adından da anlaşılacağı üzere sorguyu, olguya dönüştüren, toplumsal sağaltıcı bir bakışı, sanatçı kimliği sezgisel ve öngörülü algının, geçmişe göndermeleri ile geleceğe yaptırımlarını, belleklerde biçimlendirme çabası sergi süresince önemli bir odağı oluşturacaktır.
 
Galeride, süje ile buluşan tüm üretilerin ortak bir dili olmasa da bütünsel anlamda ortak bir maksadı olduğu açıktır. Maksat, nedensizliğin nedeninin ne ölçüde sorgulanacağını belirlemektir.

12 Mayıs Saat 17:00 de Pera Art Gallery’de açılışı gerçekleştirilecek olan sergi 29 Mayıs 2015 tarihine kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

from to
Sergi
Pera Art Gallery, Beyoğlu Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.