6 Orta

Konser Özeti

Share this on WhatsApp Karadeniz müziğinin yenilikçi ismi Niyazi Koyuncu, 4 Aralık Çarşamba gecesi Babylon’da müzikseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Pançol’da (Yeşilköy) Cavit ve Hüsniye Koyuncu’nun altıncı çocuğu ve Karadeniz müziğinin efsane ismi Kazım Koyuncu’nun kardeşi olarak dünyaya gelen Niyazi Koyuncu, Karadeniz’in renkliliği, yöre halkından duyduğu ezgiler ve gözlemlediği kültürlerle müziğinin bugünkü altyapısını oluşturmuştur. Daha önce Lazca ‘karanlıktaki ışık’ anlamına gelen “Seritana” adlı etnik müzik grubunu kuran ve grubun solistliğini yapan Niyazi Koyuncu, sanatın en çok sokakta var olduğuna inanmış ve buradaki gerçeklikten beslenmiştir. Herkesin “kendi dilinde” özgürlük şarkıları söyleyeceği bir dünyayı düşleyen sanatçı, ilk solo albümü “Muço Pa” (nasıl yapayım)’da, dinleyenlere; Türkçe, Lazca, Gürcüce, Megrelce ve Hemşince şarkılarla sesleniyor. “Muço Pa” ile bizlere hayatı sorgulatan Niyazi Koyuncu, dünyayı güzelleştirmenin yolunu, farklılıkların bir araya gelmesinde görüyor. Niyazi Koyuncu Konseri Tarih: 04 Aralık 2013, 20:30 Yer: Babylon Biletler: Biletix

6 Orta

more
  • Alternatif-Pop Müziği

    6

[caption id="attachment_1999" align="alignleft" width="212"]Niyazi Koyuncu Niyazi Koyuncu Konseri[/caption]

Niyazi Koyuncu Konseri
Tarih: 04 Aralık 2013, 20:30
Yer: Babylon
Biletler: Biletix

6

Karadeniz müziğinin yenilikçi ismi Niyazi Koyuncu, 4 Aralık Çarşamba gecesi Babylon’da müzikseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.


Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Pançol’da (Yeşilköy) Cavit ve Hüsniye Koyuncu’nun altıncı çocuğu ve Karadeniz müziğinin efsane ismi Kazım Koyuncu’nun kardeşi olarak dünyaya gelen Niyazi Koyuncu, Karadeniz’in renkliliği, yöre halkından duyduğu ezgiler ve gözlemlediği kültürlerle müziğinin bugünkü altyapısını oluşturmuştur.

Daha önce Lazca ‘karanlıktaki ışık’ anlamına gelen “Seritana” adlı etnik müzik grubunu kuran ve grubun solistliğini yapan Niyazi Koyuncu, sanatın en çok sokakta var olduğuna inanmış ve buradaki gerçeklikten beslenmiştir. Herkesin “kendi dilinde” özgürlük şarkıları söyleyeceği bir dünyayı düşleyen sanatçı, ilk solo albümü “Muço Pa” (nasıl yapayım)’da, dinleyenlere; Türkçe, Lazca, Gürcüce, Megrelce ve Hemşince şarkılarla sesleniyor. “Muço Pa” ile bizlere hayatı sorgulatan Niyazi Koyuncu, dünyayı güzelleştirmenin yolunu, farklılıkların bir araya gelmesinde görüyor.

Niyazi Koyuncu Konseri
Tarih: 04 Aralık 2013, 20:30
Yer: Babylon
Biletler: Biletix

Sanat tarihçi, editör, kedisever, okur, (arada yazar da : ), dinler, iyi araştırma yapar, daha çok görsel hafızasıyla çalışır. İstanbul'da Sanat'ta; 'Editör'... Bir süredir inzivadan bildiriyor, kimse nerede olduğunu bilmiyor.

Mine Özyurt

Comments are closed.