Genç yazarları yazmaya teşvik etmek ve fantastik edebiyatımıza yeni kalemler kazandırmak amacıyla düzenlenen Ölümsüz Öyküler 2015 Kısa Öykü Yarışması başladı.YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

– Öyküler fantastik, bilimkurgu, polisiye, gerilim, gizem, macera ve korku türlerinde olabilir. Bu türler dışında gönderilen eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir.
– Öyküler Times New Roman, 12 punto, 1,5 satır aralığı ile yazılmış olmalıdır.
– Öyküler 2500 kelimeyi geçmemelidir.
– Katılımcılar yarışmaya sadece 1 (bir) öykü gönderebilirler.
– Öykünün daha önce hiçbir yerde basılı olarak yayımlanmamış olması gerekmektedir. Sanal ortamda yayınlanan öyküler yarışmaya gönderilebilir.
– Herhangi bir yarışmada ödül kazanmış öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.

ÖYKÜ DOSYALARININ GÖNDERİLMESİ

– Yarışmaya katılım için son tarih 1 Haziran 2015’tir.
– Katılımcılar eserlerini Word belgesi formatında gönderecektir.
– Öykünün yer aldığı Word belgesinde katılımcıya ait herhangi bir bilgi bulunmayacaktır ve bu belgenin adı öykünün adıyla aynı olacaktır.
– Katılımcılar BURADAN ulaşabilecekleri başvuru formundaki tüm alanları dolduracak ve belge adına kendi isim ve soy isimlerini vererek, öyküleri ile birlikte yarisma2015@olumsuzoykuler.com adresine göndereceklerdir.
– Yukarıdaki şartlara uymayan katılımcıların dosyaları kabul edilmeyecektir.

DEĞERLENDİRME SÜRECİ

– Gönderilen dosyalar değerlendirmeleri için jüri üyelerine ulaştırılacaktır. Katılımın fazla olması durumunda öyküler ön değerlendirmeye alınabilir.
– Yarışma sonunda üç adet öykü dereceye girecektir. Dereceye giren öyküler dışında başarılı görülen öykülere mansiyon ve başarı ödülü adı altında ödüller verilebilecektir.
– Jüri üyeleri dosyaları 15 Ağustos 2014 tarihine kadar değerlendirecektir. Ödül töreniyle ilgili detaylar, değerlendirme süreci sona erene kadar, Ölümsüz Öyküler’in internet sitesinden (www.olumsuzoykuler.com) duyurulacaktır.

JÜRİ

Funda Özlem Şeran (Yazar)
Haktan Kaan İçel (Yazar)
Kadim Gültekin (Yazar)
Mehmet Berk Yaltırık (Yazar)
Ozancan Demirışık (Editör, Çevirmen)
Serdar Yıldız (Yazar)
Yunus Emre Altanay (Yazar)
Melik Tahir Şaştım (Sinemacı)
Emirhan Burak Aydın (Editör, Çevirmen)

ÖDÜLLER

Birincilik Ödülü: Nook Simple Touch E – kitap Okuyucu.
İkincilik Ödülü: Yarışma için geçerli türlere katkıda bulunmuş Türk yazarların eserlerinden 10 kitaplık set.
Üçüncülük Ödülü: Yarışma için geçerli türlere katkıda bulunmuş Türk yazarların eserlerinden 5 kitaplık set.
İlk üçe giren öyküler Hiç Yayınları tarafından kitaplaştırılacaktır.
Mansiyon Ödülü: Jüri mansiyon ödülü için öykü belirlediği takdirde, öyküler dereceye giren öykülerle birlikte Hiç Yayınları tarafından kitaplaştırılacaktır. Ayrıca yarışmacıya, Türk yazarların eserlerinden 2 kitaplık set hediye edilecektir.
Başarı Ödülü: Jüri başarı ödülü için öykü belirlediği takdirde, öyküler dereceye giren ve mansiyon ödülü alan öykülerle birlikte Hiç Yayınları tarafından kitaplaştırılacaktır. Ayrıca yarışmacıya, Türk yazarların eserlerinden 2 kitaplık set hediye edilecektir.

from to
Yarışma

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.