Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi Mehmet Ergen’in yönetmenliğinde bir yapım.İngiliz yazar Lucy Kirkwood‘un 1984 Yılında yazdığı Seçil Honeywill’in ülkemiz koşullarına uyarladığı oyunun dramaturgisi Deniz Altun‘dan.
İnsan kaçakçılığı, kadın ticareti ve fuhuş gibi çağımızın en büyük sorunlarına parmak basan oyun, adını küçük bir kızın kalp nakli sonrasında söylediği bir sözden alıyor: “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi”

Oyunda, ülkemize gelmiş ve fuhuş batağına sürüklenmiş Dijana’nın, doğacak çocuğuyla mutlu bir gelecek hayal etme umudunun, özgürlük umuduna nasıl dönüştüğünü dayanılması güç bir gerçeklik ve ironi ile izleyeceğiz.

2012  yılında, Afife Jale ödüllerinde en başarılı kadın oyuncu ödülüne, yine aynı yıl Sadri Alışık en başarılı kadın oyuncu ve yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu ödüllerini alan oyun, birçok eleştirmenden de övgüler aldı.

Seçil Honeywill‘in uyarlamasıyla Talimhane Tiyatrosu tarafından sahneye konulan oyun tek perde ve 75 dakikada sonlanıyor. Unutmadan oyunda (+16) yaş sınırlaması olduğunu da hatırlatalım

Yazan: Lucy Kirkwood
Uyarlayan: Seçil Honeywill
Teknik:
Mustafa Dinç
Yöneten: Mehmet Ergen
Oyuncular: Esra Bezen Bilgin. Güliz Gençoğlu

Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi, Bilet-Gişe-Sahne

21 Mayıs 2015, 20:30 (Talimhane Tiyatrosu, Şişli Black Out Sahnesi)
Biletlerinizi bağlantımızı takip ederek satın alabilirsiniz.

TİYATRO
Talimhane Tiyatrosu, Şişli Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.