7.9 Güzel

Festival Bilgisi

Share this on WhatsApp Klasik müziğin birbirinden güzel eserlerini sekiz konser eşiliğinde Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat ve Saint Antoine Kilisesi Beyoğlu’nda İstanbullu müzikseverlerle buluşturacak olan Üçüncü İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, 2 Mart 2014 Pazar günü başlayacak. III. Uluslararası İstanbul Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, ‘İstanbul 2010 Chopin Piyano Haftaları’ ve ‘2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları’ Organizatörü ve Sanat Yönetmeni Mehmet Mestçi ve ARTİSAN tarafından üç seneden bu yana düzenleniyor. Polonya Kültür Bakanlığı dünyada Chopin‘in müziğini evrensel anlamda yaygınlaştırmak ve Türkiye’de geniş kitleler nezdinde sevdirmek amacı ile yaptığı katkılardan dolayı İstanbul 2010 Chopin Piyano Haftaları organizatörü ve sanat yönetmeni Mehmet Mestçi’yi Kasım 2011’de “Polonya Kültür Bakanlığı Chopin Diplomasıyla” ödüllendirdi. Her yıl bahar aylarında klasik müzikseverlerle buluşacak olan  İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali üçüncü yılda birbirinden zengin ve seçkin oda müziği programlarıyla 2 Mart’tan itibaren İstanbullu müzikseverlere yeniden merhaba diyor. Festival Türkiye ve Avrupa’nın başarılı ve ünlü müzisyenlerinin icraları ile barok, klasik, romantik ve modern müziğin birbirinden seçkin eserlerine yer verecek. estivalin açılış konseri 2 Mart 2014…

7.9 Güzel

more
 • Konser

  8
 • Yakında

  8
 • Manşet

  7.5
 • Güncel

  8
 • Festival

  8

[caption id="attachment_4631" align="alignleft" width="179"]Opus Amedeus Oda Müziği Festivali 3. Uluslararası İstanbul Opus Amedeus Oda Müziği Festivali[/caption]

Klasik müziğin birbirinden güzel eserlerini sekiz konser eşiliğinde Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat ve Saint Antoine Kilisesi Beyoğlu'nda İstanbullu müzikseverlerle buluşturacak olan Üçüncü İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, 2 Mart 2014 Pazar günü başlayacak.

III. Uluslararası İstanbul Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, 'İstanbul 2010 Chopin Piyano Haftaları' ve '2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları' Organizatörü ve Sanat Yönetmeni Mehmet Mestçi ve ARTİSAN tarafından üç seneden bu yana düzenleniyor. Polonya Kültür Bakanlığı dünyada Chopin'in müziğini evrensel anlamda yaygınlaştırmak ve Türkiye'de geniş kitleler nezdinde sevdirmek amacı ile yaptığı katkılardan dolayı İstanbul 2010 Chopin Piyano Haftaları organizatörü ve sanat yönetmeni Mehmet Mestçi'yi Kasım 2011’de "Polonya Kültür Bakanlığı Chopin Diplomasıyla" ödüllendirdi.

Her yıl bahar aylarında klasik müzikseverlerle buluşacak olan  İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali üçüncü yılda birbirinden zengin ve seçkin oda müziği programlarıyla 2 Mart'tan itibaren İstanbullu müzikseverlere yeniden merhaba diyor.

7.9

Klasik müziğin birbirinden güzel eserlerini sekiz konser eşiliğinde Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat ve Saint Antoine Kilisesi Beyoğlu’nda İstanbullu müzikseverlerle buluşturacak olan Üçüncü İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, 2 Mart 2014 Pazar günü başlayacak.

III. Uluslararası İstanbul Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, ‘İstanbul 2010 Chopin Piyano Haftaları’ ve ‘2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları’ Organizatörü ve Sanat Yönetmeni Mehmet Mestçi ve ARTİSAN tarafından üç seneden bu yana düzenleniyor. Polonya Kültür Bakanlığı dünyada Chopin‘in müziğini evrensel anlamda yaygınlaştırmak ve Türkiye’de geniş kitleler nezdinde sevdirmek amacı ile yaptığı katkılardan dolayı İstanbul 2010 Chopin Piyano Haftaları organizatörü ve sanat yönetmeni Mehmet Mestçi’yi Kasım 2011’de “Polonya Kültür Bakanlığı Chopin Diplomasıyla” ödüllendirdi.
Her yıl bahar aylarında klasik müzikseverlerle buluşacak olan  İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali üçüncü yılda birbirinden zengin ve seçkin oda müziği programlarıyla 2 Mart’tan itibaren İstanbullu müzikseverlere yeniden merhaba diyor.

Festival Türkiye ve Avrupa’nın başarılı ve ünlü müzisyenlerinin icraları ile barok, klasik, romantik ve modern müziğin birbirinden seçkin eserlerine yer verecek.

Festivalin açılış konseri 2 Mart 2014 Pazar günü, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat salonunda dünyanın en iyi orkestrası olan efsanevi Berlin Filarmoni Orkestrası Solistleri ve kuşağının en iyi piyanistlerinden Özgür Aydın ile gerçekleşecek.

Festival; 9 Mart 2014 Pazar, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat’ta Türkiye’nin en iyi Oda Müziği topluluklarından biri olan CSO Çello Quartet ile devam edecek. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası çello sanatçıları ile klasikten tangoya, cazdan film müziklerine uzanan çok keyifli bir gece yaşanacak.

16 Mart 2014 Pazar, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat’da Arp Sanatçısı Çağatay Akyol ve Ankara Filarmoni Orkestrası Solistleri baroktan çağdaş müziğe uzanan çok renkli bir konser gerçekleştirecekler.

23 Mart 2014 Pazar, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat’ta ‘Dört ve Altı El’ Piyano Konseri; Sanatçılar Gökhan Aybulus, Kandemir Basmacıoğlu ve Özgür Ünaldı, tek piyanoda Dört ve Altı El için yazılmış orijinal ve uyarlama eserleri seslendirecek.

27 Mart 2014 Perşembe, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat’ta İtalya’nın en iyi müzik topluluklarından biri olan Quintetto Bottesini iddialı bir programla seyirciyle buluşacak.

30 Mart 2014 Pazar, Saint Antoine Klisesi Beyoğlu’nda ünlü Fransız trompetçi Romain Leleu ve Fransız virtüöz orgcu Ghislain Leroy trompet ve orgun büyülü beraberliğini seslendirecek.

9 Nisan 2014 Çarşamba, Saint Antoine Kilisesi Beyoğlu’nda Hollanda’nın en iyi Barok topluluklarından Collegium Musicum Den Haag, barok döneminin dahi bestecilerinin birbirinden güzel eserlerini seslendirecek.

Festival, 11 Nisan 2014 Cuma günü, Saint Antoine Kilisesi Beyoğlu‘nda Festivale Macaristan’dan katılan Avrupa’nın en iyi barok topluluklarından Aura Musicale Barok Topluluğu ve Avusturya’nın en ünlü seslerinden Bas Wolfgang Bankl’ın birlikte vereceği konser ile sona erecek.

İlgili Bağlantılar: Opus Amadeus Oda Müziği Festivali Web Sitesi, Fulya Sanat Merkezi

Program

TARİH SANATÇI YER BİLET
2 Mart 20:00 Berlin Filormani Solistleri&Özgür Aydın B.B.Fulya Sanat biletix_k
9 Mart 20:30 CSO Cello Quartet B.B.Fulya Sanat biletix_k
16 Mart 20:30 Çağatay Akyol-Afo Solistleri B.B. Fulya Sanat biletix_k
23 Mart 20:30 Dört ve Altı El Piyano Resitali B.B. Fulya Sanat biletix_k
27 Mart 20:30 Quintetto Bottesini B.B. Fulya Sanat biletix_k
31 Mart 20:30 Romain Leleu Ve Ghislain Leroy st. Antuan Klisesi biletix_k
9 Nisan 20:30 Collegium Musicum Den Haag st. Antuan Klisesi biletix_k
11 Nisan 20:30 Aura Musicale Barok Topluluğu st. Antuan Klisesi biletix_k

 

Bilet Fiyatları:
Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat : 25, 30, 35,40 ve 50 TL
St. Antoine Kilisesi: 40, 50 ve 60 TL

Bilet Temini: Biletix, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Gişeleri ve konser akşamı Saint Antoine Kilisesi’nden temin edilebilir.

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.