İtalyan pop müziğinin First Lady‘si Ornella Vanoni, 27 Ocak 2015 akşamı İş Sanat‘ta hayranları ile buluşuyor.Sanat kariyerine 1960 yılında Bertolt Brecht’in tiyatro oyunlarında aktris olarak başlayan Ornella Vanoni ertesi yıl kendi adını taşıyan ilk albümüyle profesyonel müzik piyasasına giriş yaptı. Folk ve popüler şarkılara yeniden şekil verdiği çalışmalarında çoğunlukla organize suçla ilişkilendirilmiş parçalara yer verdiği için “Yer Altı Şarkıcısı” lakabını aldı. Bu dönemde Gino Paoli’nin kendisi için bestelediği “Senza Fine” ve “Che Cosa C’è” ile 1963’te popülaritesi yükselen İtalyan Diva, ertesi yıl “Tu Si Na Cosa Grande” ile Napoli Festivali’nde birinciliği kazandı.

Bugün İtalya’nın en itibarlı pop şarkıcılarından biri olan Vanoni’ye en büyük başarıları getiren ise sonraki yıllarda çıkarmış olduğu “Una Ragione Di Più”, “Un’ora Sola Ti Vorrei” ve “L’appuntamento” adlı hitleri oldu.

2004 yılında “Ocean’s Twelve” filminde “L’appuntamento” yorumuna yer verilen sanatçı dinleyenlerin ruh halini yakalayan ve şarkıların büyüsünü üzerlerine bırakan duygu yüklü sesi, etkileyici yorumu ve sofistike pop stiliyle ününü İtalya’nın sınırları dışına taşımayı başaran bir isim…

Bu yıl 80. yaş gününü kutlayan İtalyan pop müziğinin First Lady’sini canlı dinlemek için İş Sanat’ta yerinizi mutlaka ayırtın.

Ornella Vanoni
27 Ocak 2015 20:00
İş Sanat Kültür Merkezi, İstanbul
Biletler: Biletix

Konser MÜZİK

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.