Emrah Serbes‘in kaleme aldığı ve Tiyatro Keyfi’nin hazırlayıp 25 Kasım’da prömiyerini yaptığı Öykülerden Oyunlar, Savaş Başar anısına sahneleniyor.

1985’te kaybettiğimiz Savaş Başar’ın buluşu olan formda, ancak günümüzün tiyatrosuna uygun olacak biçimde çağdaş bir yöntemle, sinema teknolojisinin olanakları da kullanılarak sahnelenenen eserin ışık tasarımı, ülkenin en iyilerinden, özellikle büyük prodüksiyonlar ve konserlere yaptığı tasarımlarla tanınan Yüksel Aymaz’a, orijinal müzikleri ise son dönemin parlayan bestecisi Orhan Enes Kuzu’ya ait.

Oyunda, sevilen yazarlardan Emrah Serbes‘in hikâyelerinden oluşan bir seçki ile buluşuyoruz. Bazen hüzünlü, bazen coşkulu, bazen de epey matrak akıp giden oyunun rejisini daha çok televizyon yönetmenliğiyle tanıdığımız Tayfun Dinçer yaptı. Sahnelerimizde pek az rastlanan görsel efektlerle dikkat çeken oyunda Devlet Tiyatrosu kökenli iki sanatçı, Hakkı Ergök ve Kemal Başar rol alıyorlar.

Yazan: Emrah Serbes
Yöneten: Tayfun Dinçer
Yardımcı Yönetmenler: Vedat Vural, Elif Şahin
Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz
Müzik: Orhan Enes Kuzu
Dramaturji: Kemal Başar
Post Production: VSG
Oynayanlar: Hakkı Ergök, Kemal Başar

Öykülerden Oyunlar
22 Eylül 2015 20:30 Borusan Oto Dolmabahçe Sahne, İstanbul

Bilet almak için tıklayınız!

20 Ekim 2015 20:30 Borusan Oto Dolmabahçe Sahne, İstanbul

Bilet almak için tıklayınız!

TİYATRO Yeni Oyunlar

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.