İstanbul’da yaşayan ressam Özlem Kalkan Erenus, 19 yapıtını Transilvanya’da sergilemeye hazırlanıyor.

Inter-Art Sanat Vakfı’nın 20.Yıl Etkinlikleri çerçevesinde, Romanya’nın Alba Iulia kentindeki National Al Unirii Müzesi’nde düzenlenen ‘Connections’ adlı sergide; Özlem Kalkan Erenus, Dimitar Velichkov ve Stefan Balog, Türkiye, Bulgaristan ve Romanya’yı buluşturacak.

Erenus, Velichkov ve Balog, Romanya’da tanıştıkları 2000 yılından bu yana, uluslararası sanat kampları, sempozyumlar ve karma sergilerde bir arada yer almış; Balkan ülkelerinin dostluk ve kardeşlik bağlarına vurgu yapan pek çok sanatsal etkinlik düzenlemiştir. Sanatsal anlatımları birbirinden oldukça farklı olmakla beraber, birlikte katıldıkları etkinlikler kapsamında gerçekleştirdikleri ortak atölye çalışmalarında, bir arada üretmenin coşkusunu paylaşmak, üç sanatçıyı geçtiğimiz 15 yıl boyunca kültürel ve sanatsal bir dayanışma anlayışına taşımıştır.

National Al Unirii Müzesi Genel Müdürü Gabriel Rustoiu ve Inter-Art Vakfı Sanat Yönetmeni Ioan Hadarig’in sunumuyla, 14 Ağustos 2015 Cuma günü saat 17:30’da açılacak sergi, National Al Unirii Müzesi salonlarında 24 Ağustos’a kadar izlenebilir.

from to
Sergi
Muzeul National Al Unirii, Alba Iulia, Romania Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.