Ülkemizin en deneyimli ustalarından A. Fuat Onan (Palyaço Pul) ve Gizem Akman (Palyaço Çul) Palyaço Atölyesi, 25 ve 26 Temmuz tarihleri arasında Çatı Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği‘nde yapılacak.

Atölyede, palyaço bedeni, ses, dans ve ritm, palyaço gösterisi ve makyajı üzerine çalışmalarda bulunulacak ve atölye bitiminde sokak yahut stüdyoda bir sunumlar yapılacak.

Ayda bir kez ve iki günlük kurlar halinde gerçekleştirilecek atölyelerin ilkinde, atölye çalışmalarına katılacak olan adaylar günde dört saatlik uygulamalı eğitim alacaklar diğer üç kurun tarihleri de katılımcılarında bilgisine başvurularak ortaklaşa saptanacak.

Atölyelere katılım ücretli olup, katılımcılar rezervasyon için 0544 425 69 03 (A.Fuat Onan) – 0532 650 18 68 (Gizem Akman) numaralarını arayıp kayıt olmalıdırlar.

ilk atölye 25-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında 11:00- 15:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek dedikten sonra, her katılımcının kendi palyaço malzemesini temin edip atölyeye getireceğini hatırlatalım. Ayrıca atölyelere katılabilmeniz için gerekli malzemeleri not etmenizde fayda var.

1- Beyaz pat, kırmızı pat (Dudak için bayrak kırmızı rujda olur.)
2- Palyaço burnu, siyah göz kalemi, ayna, acı badem sütü ve ıslak mendil
3- Beden hareketlerine kısıtlamayacak rahatlıkta bol, renkli veya renksiz giysiler, tayt

Çoklu, İkili ve Tekli Çalışmalara Kısa Bakış

Tekiz, ikiz ve çoğul palyaço
Uçurtma olma ve uçurtma uçurma
Nesne ve eşyalarla doğaçlama
Ayna çalışmaları, konuşan ayna
Senkron, non-senkron hareketler…
Hayâli ve gerçek eşyalarla oyunlar ve ilişkiler
Ağır çekim çalışmaları. (Hem kalabalık içinde hem de yalnız)
Hacıyatmaz ve güven çalışmaları
Hareket deformasyonu
Miş-mış gibi tuhaflıklar ve heykel palyaço
Otomatiğe takma
Palyaço mimi ve bedenle, mimle hikâye anlatmak

Daha fazla detay için lütfen bağlantımızı ziyaret ediniz.

A. Fuat Onan (Palyaço Pul )

30 yıldır değişik mekanlarda, sokak ve sahnelerde palyaço gösterileri yapan Onan 1985’te Devlet Tiyatrosu’nda Behiç Ak’ın yazdığı, Özgür Yalım’ın yönettiği Bina adlı oyunda palyaço karakteri’ni canlandırdı
1990’da Jacques Lecoque Mim Ve Tiyaro Okulu‘ndan iki Palyaço ile Gülhane Açık Hava Tiyatrosu’nda 15 günlük gösteri yapan Onan, Sarıyer Belediyesi Tiyatro etkinliğinde TIR üzerinde Palyaço Neşesaçan oyunu oynadı
3O Yıllık sinema-tiyatro oyuncusu ve Yoga öğretmeni olan Onan, Çatı Dans kurulduğundan beri farklı atölye çalışmalarına ve performans gösterilerine katıldı.

Gizem Akman (Palyaço Çul )

Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans Bölümünü bitirdi. Yurt içinde ve dışında performans gösterileri yapan Akman Tetsuro Fukahara ile Türkiye’de ve Japonya’da Butoh dans atölyelerinde asistan olarak çalıştı.
Aynı zamanda sinema-tiyatro oyunculuğu da yapan Akman, İda Shigemi ve Kazuo Ohno’nun oğlu Yoshito Ohno’nun Butoh atölyesine katıldı.

from to
Atölyeler
Çatı Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği, Tophane Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.