Tiyatro Keyfi’nden, yetişkinlere kukla Shakespeareİki düşman ailenin gençleri Romeo ve Juliet birbirlerini severler ve gizlice evlenirler. Onların kötü kaderi ve yaşanan trajedi, iki ailenin arasındaki anlamsız düşmanlığın da sonu olur.

Shakespeare’in ölümsüz eseri Romeo ve Juliet, nice filme, edebi esere ve müziğe esin kaynağı olmuş bu büyük eser, Tiyatro Keyfi tarafından alanında dünyanın en yetkin sanatçılarından olan bir Romen yönetmen tarafından kukla tiyatrosu formunda sahneye kondu.
Kuklalar ve oyuncuların birlikte oynadığı ve yetişkinlerle 7 yaşından itibaren çocukların aynı tadı aldığı bu tarz, ülkemizde ilk kez sunuluyor.

Romanian Cultural Institute in Istanbul’un partneri olduğu eserin provaları, enstitü’de kukla tiyatrosu konusunda eğitim alan oyuncularla Romanya’da, Tony Bulandra Tiyatrosu‘nda yapıldı. Prömiyeri de yine Romanya’da, Babel Uluslararası Tiyatro Festivali’nde Haziran 2014’te gerçekleştirildi.

Tiyatro Keyfi kaliteli, dünya çapında bir kukla tiyatrosu örneğiyle karşınızda!

Yöneten: Mc Ranin – Kemal Başar
Dramaturji: Kemal Başar
Yardımcı yönetmen: Daniela Ruxandra Mihai
Müzik: Can Atilla
Eskrim koreografi: Hugo Wolff
Oynayanlar: Dilhan Aras, Gülru Sinem Akkaya, Cansu Ersoy

Yetişkinlere Kukla: Romeo ve Juliet
22 Nisan 2015 20:00 Hayal Perdesi Beyoğlu
Bilet Fiyatı 30 TL, oyun kontenjanı 30 kişi ile sınırlıdır

TİYATRO
Hayal Perdesi, Beyoğlu Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.