İlk gösterimini 24 Ekim’de gerçekleştiren Tiyatro Hâl‘in yeni oyunu Sabır Taşı, Iraz Yöntem tarafından Atiq Rahimi‘nin aynı adlı romanından sahneye uyarlanmış.


Oyun, toplumumuzda halen derin, için için kaynayan kadın sorunumuza yönelik: Kadınların daima bastırmak zorunda kaldıkları duyguları, üzüntüleri, kaygı ve öfkelerini bir kadının gözünden anlatıyor.

İtiraflar, sorgulamalar, Hayat… Sahi toplumumuzda kadın olanın bir hayatı var mı?.. O hayatın içine bir koca, onca öfke, bastırmak zorunda kalınan duygular, geleneklerin dayattığı davranış kalıpları, sosyal çevre içinde neredeyse kural haline gelmiş uymak zorunda kalınan yaptırımlar sığar mı?

Sabır Taşı olmalısınız, evet diye yanıt veriyorsanız… Ve toplum sizin için çatlayacağınız anı elbette özel bir dakiklikle ayarlar.

Yazan : Atiq Rahimi
Uyarlayan: Iraz Yöntem
Yöneten: Güney Zeki Göker
Dekor ve Kostüm: Başak Özdoğan
Müzik: Çiğdem Erken
Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter
Afiş Tasarım: Koral Erat
Oyuncular: Iraz Yöntem, Yücel Gökçek, İsmail Karagöz, Musab Ekici, Diyar Karadaş

Bilgi: Oyun 1 saat 20 dakika sürüyor ve (+16) yaş sınırlaması bulunmakta.

Sabır Taşı, Gişe-Bilet-Sahne Bilgileri

30 Mayıs 2015, 20:30 (Tiyatro Hâl, Mecidiyeköy)

Biletlerinizi Temin etmek için tıklayınız.

TİYATRO Yeni Oyunlar
Tiyatro Hâl, Mecidiyeköy Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.