Türkiye’de tiyatro ve sinema dallarında Oyuncu ödülleri veren tek organizasyon olan Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri‘nin 20.si Anadolu Efes, HDI Sigorta ve Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla, CNN TURK’ün medya sponsorluğunda MKM Attila İlhan Salonu’nda sahiplerini buldu.



SİNEMA ÖDÜLLERİ
Ayla Algan

Sinema Seçici Kurul: Zuhal Olcay (Jüri Başkanı), Burak Göral, Prof. Dr. Bülent Vardar , Fehmi Yaşar, Mehmet Aslantuğ, Vecdi Sayar

KOMEDİ YA DA MÜZİKAL

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Füsun Demirel/ İçimdeki Ses
Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Çağlar Çorumlu/ Pek Yakında
Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Gupse Özay/ Deliha
Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Engin Günaydın/ İçimdeki Ses

DRAM

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Vildan Atasever/ Gece
Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Settar Tanrıöğen/ Nergis Hanım
Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Nurgül Yeşilçay/ Gece
Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Serkan Keskin/ İtirazım Var
Ayhan Işık Özel Ödülü: Engin Hepileri/ Çalsın Sazlar/ Yağmur Kıyamet Çiçeği
Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü: Albina Özden/ Mavi Dalga, Ayris Alptekin/ Mavi Dalga, Begüm Akkaya/ Mavi Dalga, Nazlı Bulum/ Mavi Dalga, Doğan İzci / Sivas
20. yıl sinema seçici kurul üstün performans ödülü: ‘Kış Uykusu’ filminde ki üstün oyunculuk performansları ile ‘Kış Uykusu’nun sekiz oyuncusuna birden: Ayberk Pekcan, Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Nadir Sarıbacak, Nejat İşler, Serhat Mustafa Kılıç, Tamer Levent
Onur Ödülü: Selma Güneri, Yusuf Sezgin

TİYATRO ÖDÜLLERİ
Rıza Kocaoğlu

Tiyatro seçici kurul: Üstün Akmen (Jüri Başkanı), Cem Duygulu, Dilek Yorulmaz, Eser Rüzgâr, Hami Çağdaş, Mehmet Çiftçi, Nil Aykon,Refika Sezik, Rengin Uz, Sevil Özdemir, Tijen Savaşkan, Tolga Polat, Yaşar İlksavaş

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Melisa Sözen – Kalp Düğümü – CRAFT TİYATRO
Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Rıza Kocaoğlu – Ormanlardan Hemen Önceki Gece – BİRİKEN
Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Aslı Yılmaz – Tesir – SİYAH BEYAZ RENKLİ TİYATRO
Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Ushan Çakır – Göl Kıyısı – TALİMHANE TİYATROSU

KOMEDİ, MÜZİKLİ OYUN YA DA MÜZİKAL

Yılın en başarılı kadın oyuncusu: Ayça Koyunoğlu – 5. Frank – TİYATRO ADAM
Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Levent Üzümcü – İstibdat Kumpanyası – TİYATRO İSTANBUL
Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Selen Uçer – Kurusıkı – BKM
Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Arda Aydın – Bir Yaz Gecesi Rüyası’ – İBBŞT
Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü: Ayla Algan
Anadolu Efes Özel Ödülü: Tiyatro Öteki Hayatlar
Seçici Kurul Umut Veren Oyuncu Ödülü: Özlem Öçalmaz – Uyanış – Oyun Bandı
Seçici Kurul Drama Özel Ödülü: Salih Bademci ve Güneş Sayın – Tesir – Siyah, Beyaz Renkli Tiyatro
Seçici Kurul Komedi, Müzikli Oyun Ya Da Müzikal Özel Ödülü: Tuğrul Tülek ve Gizem Erdem – İki Kişilik Yaz” – DOT
Seçici Kurul Üstün Performans Ödülü: Genco Erkal – Bir Delinin Hatıra Defteri – Dostlar Tiyatrosu
Onur Ödülü: Işık Yenersu

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.