Hikmet Temel Akarsu’nun yeni çocuk kitabı ‘Şapşal Şirinler Olimpiyat Yolunda’ Çizmeli Kedi Yayınlarından Çıktı.

Şapsal Şirinler Olimpiyat Yolunda

Şapsal Şirinler Olimpiyat Yolunda-Hikmet Temel Akarsu

Ülkemizdeki Olimpiyat kültürünün gelişmesi amacıyla kaleme alınmış kitap, bir gurup çocuğun sportif öykülerini neşeli bir dille aktarıyor.

Levent yüzmeyi seviyordu, ama bir spor dalı olarak yüzmenin nasıl bir disiplin gerektirdiğini bilmiyordu. Ailesi, derslerine yoğun-laşamayacak diye düşünürken, yüzme çalışmalarındaki disiplin derslerine de yansıdı.

Fikret başarılı ama çekingen bir çocuktu. Çoğu kez başkalarının alay konusu olurdu. Bir gün okulun futbol takımına yazıldı. Haftalar sonra ilk maçına çıktığında, artık bambaşka bir Fikret vardı. insan ilişkileri kuvvetli, eğlenceli bir Fikret… Hazan, eskrimde dereceye girerse yurtdışında öğrenim bursu kazanacaktı. Acaba bir eskrimci, tıpkı eski zamanlarda ellerinde kılıcıyla adaleti sağlayan şövalyeler gibi, bir halk kahramanı olabilir miydi?

Şapşal Şirinler, sporun hayatın bir parçası olduğunu anımsatıyor. Farklı dalları seçen öğrencilerin okulla, arkadaşlarıyla, aileleriyle yaşadıkları sorunları, paylaşımları ele alıyor. Önyargıları ve doğru bildiğimiz yanlışları bize gösteriyor. Herhangi bir spor dalında ülkemizi temsil edecek gençler neden sizin aranızdan çıkmasın? Sorusunu okuyucusuna soran kitabın sloganı “Geleceğin yıldızı sen olabilirsin!”

Kitap: Şapşal Şirinler Olimpiyat Yolunda
Yazarı: Hikmet Temel Akarsu
Kategori: Çocuk
Yayıncı: Çizmeli Kedi Yayınları, Ocak 2014,  144 Sayfa

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.