Uzun yıllardır ülkemizin en önemli caz müzisyenleriyle gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında performanslar veren, katıldığı festivaller ile de yeni dönem caz vokallerinin en önemli temsilcilerinden biri olarak gösterilen Şenay Lambaoğlu, Akbank Sanat Caz Günleri’ndeŞenay Lambaoğlu söz ve müzikleri kendisine ait Türkçe sözlü caz albümü İçimde aşk var ve Zarf Tümleci ile büyük beğeni toplayarak geniş bir hayran kitlesine ulaştı.

Albümlerindeki şarkılarda herhangi bir tarz gözetmeksizin yola çıkan sanatçı, yıllar içerisinde geliştirdiği müzikal duruşunu caz müziğiyle buluşturuyor. Şenay Lambaoğlu’nun şarkılarında: kalbi ve aklı arasında gidip gelen içsesini, çelişkilerini, korkularını ve umutlarını; kimi zaman naif, kimi zamansa var gücüyle haykıran bir kadın sesini duyabilirsiniz. Her iki albüm şarkılarının yanısıra gecede sevdiği caz standartlarından oluşan bir repertuar sunacak.

Şenay lambaoğlu Band

Baki Duyarlar (p), Kağan Yıldız (b), Ekin Cengizkan (davul), Şenova Ülker (tp)

Zaman – Mekân

10 Haziran 2015, 20:00 Akbank Sanat

MÜZİK
Akbank Sanat, Beyoğlu Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.