Hayyam Art Galery, Saba Baki resimlerinden oluşan Serüven adlı sergiye evsahipliği yapıyor.Çağımız, sömürü düzeninin devamını sürdürür niteliktedir. Sömürü düzeniyse cahil ve diri olanı sever.
Çağımız kadınları ise; sosyal, dişi, anne, işçi, kültürlü ve bilgedir. Çirkinlik ve sömürülme duygusu kapılarını çaldığında, hemen iç odalara kaçarlar. Çünkü onlar çok kültürlü ancak çok çekingen ve tedirgin kadınlardır. Onlar; bebekken iğdiş edilmişler, üzerlerinden çıkar sağlama görevlerini fazlasıyla içkinleştirmiş kadınlardır. Bir gün olacaklar bellidir zaten ve geleneksel mit hiç değişmez.
Belki de bu yüzden onların her dönem kaçabilecekleri böyle iç odaları olur.
Kadınlar bilirler ki: o odalar, bilinçlerini korur ve orada bilindışı yaşam sürmekten çok keyif alırlar. Bir sürü serüvenler yaşanır odalarda. Kaygısız, korkusuz, kalkansız, yüksüz bir hayat sürer gider…
Siz bu serüvenlere delilik deyebilirsiniz ancak o kadınlar ise astral seyahat deyip geçerler.

Saba Baki‘nin Serüvenler adlı sergisi Hayyam Art Gallery‘de 9 Nisan 2015 tarihine kadar sanatseverlerin ilgisine açık kalacak.

from to
Sergi
Hayyam Art Gallery, Nişantaşı Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.