7.5 Güzel

Sahne Özeti

Share this on WhatsApp Borusan Kültür Sanat Vakfı, iki yılda bir düzenlenen BİFO & Fazıl Say Festivali ile dönüşümlü gerçekleştirilecek yeni bir tematik etkinlik dizisi başlatıyor. 20-21 Aralık tarihlerinde iki gösterimi Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğin bu yılki teması Beethoven olacak. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) İstanbullu müzikseverlere yeni projeler ve sürprizler sunmaya devam ediyor. 2010 yılında başlayan ve iki yılda bir gerçekleştirilen BİFO & Fazıl Say Festivali ile dönüşümlü olarak gerçekleştirilecek yeni bir tematik etkinlik dizisi sanatseverlerle buluşacak. Besteciler, yorumcular, klasik müzik tarihinin içinden seçilmiş temalar ve farklı performans türlerinin kurgulanacağı festival, bu yıl klasik müziğin en büyük bestecilerinden biri olarak kabul edilen Ludwig Van Beethoven’a adandı. BİFO’nun ilk sezonunda seslendirdiği Beethoven’ın ; orkestranın 15. yılında konuğu olması ayrı bir anlam da taşıyor. Tümüyle Beethoven yapıtlarına adanan Zeynep Tanbay’ın son projesi “Symbiosis” 20–21 Aralık tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 20 Aralık Cuma akşamı Haliç Kongre Merkezi Sadabad Oditoryumu’nda düzenlenecek etkinlikte, Zeynep Tanbay’ın Beethoven’ın Yaylı Çalgılar Dörtlüleri üzerine koreografisini yaptığı son yapıtı “Symbiosis”in dünya prömiyeri gerçekleşecek. Zeynep Tanbay Dans…

7.5 Güzel

more
  • Klasik Müzik Konserleri

    7.5

[caption id="attachment_2497" align="aligncenter" width="264"]Borusan Quartet Borusan Quartet[/caption]

Zeynep Tanbay Dans Projesi'nin sahneleyeceği ve müziklerini Borusan Quartet'in canlı olarak seslendireceği "Symbiosis", 21 Aralık Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezi Sadabad Oditoryumu'nda ikinci bir performans da sergileyecek.

Zeynep Tanbay Dans Projesi "Symbiosis"
Borusan Quartet
Borusan Quartet
Koreografi: Zeynep Tanbay
Müzik: Ludwig van Beethoven
Kostüm: Rojin Aslı Polat
Işık tasarımı: Zeynep Tanbay, Arek Nişanyan

Tarih: 20 Aralık 2013 Cuma, 20:00
Yer: Haliç Kongre Merkezi, Sadabad Oditoryumu

Tarih: 21 Aralık 2013 Cumartesi, 15:30
Yer: Haliç Kongre Merkezi, Sadabad Oditoryumu
Biletler: Biletix

7.5

Borusan Kültür Sanat Vakfı, iki yılda bir düzenlenen BİFO & Fazıl Say Festivali ile dönüşümlü gerçekleştirilecek yeni bir tematik etkinlik dizisi başlatıyor.


20-21 Aralık tarihlerinde iki gösterimi Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğin bu yılki teması Beethoven olacak.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) İstanbullu müzikseverlere yeni projeler ve sürprizler sunmaya devam ediyor. 2010 yılında başlayan ve iki yılda bir gerçekleştirilen BİFO & Fazıl Say Festivali ile dönüşümlü olarak gerçekleştirilecek yeni bir tematik etkinlik dizisi sanatseverlerle buluşacak.

Besteciler, yorumcular, klasik müzik tarihinin içinden seçilmiş temalar ve farklı performans türlerinin kurgulanacağı festival, bu yıl klasik müziğin en büyük bestecilerinden biri olarak kabul edilen Ludwig Van Beethoven’a adandı.

BİFO’nun ilk sezonunda seslendirdiği Beethoven’ın ; orkestranın 15. yılında konuğu olması ayrı bir anlam da taşıyor. Tümüyle Beethoven yapıtlarına adanan Zeynep Tanbay’ın son projesi “Symbiosis” 20–21 Aralık tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

zeynep-tanbay20 Aralık Cuma akşamı Haliç Kongre Merkezi Sadabad Oditoryumu’nda düzenlenecek etkinlikte, Zeynep Tanbay’ın Beethoven’ın Yaylı Çalgılar Dörtlüleri üzerine koreografisini yaptığı son yapıtı “Symbiosis”in dünya prömiyeri gerçekleşecek.

Zeynep Tanbay Dans Projesi’nin sahneleyeceği ve müziklerini Borusan Quartet’in canlı olarak seslendireceği “Symbiosis“, 21 Aralık Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezi Sadabad Oditoryumu’nda ikinci bir performans da sergileyecek.

Zeynep Tanbay Dans Projesi “Symbiosis”
Borusan Quartet
Koreografi: Zeynep Tanbay
Müzik: Ludwig van Beethoven
Kostüm: Rojin Aslı Polat
Işık tasarımı: Zeynep Tanbay, Arek Nişanyan

Tarih: 20 Aralık 2013 Cuma, 20:00
Yer: Haliç Kongre Merkezi, Sadabad Oditoryumu

Tarih: 21 Aralık 2013 Cumartesi, 15:30
Yer: Haliç Kongre Merkezi, Sadabad Oditoryumu
Biletler: Biletix

Sanat tarihçi, editör, kedisever, okur, (arada yazar da : ), dinler, iyi araştırma yapar, daha çok görsel hafızasıyla çalışır. İstanbul'da Sanat'ta; 'Editör'... Bir süredir inzivadan bildiriyor, kimse nerede olduğunu bilmiyor.

Mine Özyurt

Comments are closed.