Sabah Dergi Grubu’na bağlı Sinema Dergisi’nin zarar etmesi nedeniyle kapanması üzerine Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) bir açıklama yaptı.

SİYAD, Sinema Dergisi’nin kapanmasına tepki gösterdi. Dergi’nin kapanmasından ‘derin bir üzüntü’ duyduğunu belirten sinema yazarlarından şu açıklama yapıldı:

“19 yıldır yayım hayatımızda yer alan; sayfalarında 7. sanatı bütün renkleri ve sesleriyle okurlarına taşıyan ‘Sinema’ dergisinin kapanışından derin bir üzüntü duyduk.

Meslektaşlarımız son derece başarılı bir yayın organına imza atıyorlardı. Sinema yayımlarının toplam sayısının bir elin parmaklarını geçmediği bir zeminde yirmi yıla yakın bir süredir okuyucusuyla buluşan ve sektörel gelişime katkıda bulunan ‘Sinema Dergisi’nin kapatılma kararının bu kadar hızlı alınmasının yayıncılık ve 7. sanat adına büyük bir talihsizlik olduğunu düşünüyoruz.

‘Sinema Dergisi’nin kapatılması yayıncılık ve sinema camiası, emek verenler ve okurları için önemli bir kayıptır.

SİYAD – SİNEMA YAZARLARI DERNEĞİ.”

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.