Ses getiren çalışmalarıyla felsefe dünyasında kendine özel bir yeri olan Sloven filozof Slavoj Žižek, yeni kitabı Hiçten Az’ın yayımlanması vesilesiyle İstanbul Modern’de okurlarla bir araya geliyor.

Dünyayı anlamaya çalışırken dönüştürmek isteyenler için bir rehber olan Žižek, 1990’ların başından bu yana yazdığı birçok kitapta bu çabasını ısrarla ve tutkuyla devam ettiriyor. Güncel meseleler hakkında yazdığı kamusal müdahale niteliği taşıyan yazılar, dünyanın dört bir köşesinde verdiği konferanslar, hakkında çekilen belgeseller, Žižek’in felsefeci kimliğini gölgelemek bir yana, güçlendiriyor.

Slavoj Žižek’in Hiçten Az üzerine şekillenen, “Günümüzde Radikal Siyaset: Hegel’den Dersler” başlıklı konuşması, felsefe, sosyoloji, kültür eleştirisi gibi konularla ilgilenen herkesi bekliyor.

Mekân: İstanbul Modern Heykel Bahçesi

Etkinliğe katılım ücretsiz olup simültane çeviri yapılacaktır. Rezervasyon alınmadığını da belirtmekte yarar var.

 

Buluşmalar
İstanbul Modern, Karaköy Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.