Ayrılanlar İçin, Sen Nerdesin, Beyaz Güvercin ya da İspanyol Meyhanesi gibi sevilen şarkıların sahibi Timur Selçuk, Nisan ayında bir dizi konserle Anadolu gezisinde
 

Timur Selçuk

2 Temmuz 1946’da İstanbul’da doğan,Türk pop müzik yorumcusu, piyanist, ve besteci Timur Selçuk, Türk sanat müziği bestecisi Münir Nurettin Selçuk’un oğludur. Beş yaşında piyano çalmaya başlamış, yedi yaşında ilk konserini vermiştir. Galatasaray Lisesi mezunudur. Aynı zamanda İstanbul Belediye Konservatuvarı piyano bölümüne de devam etmiştir.
 
Paris’teki Ecole Normale de Musique de Paris’de bestecilik ve orkestra yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra 1975’te Türkiye’ye dönmüştür.
Ayrılanlar İçin, Sen Nerdesin, Beyaz Güvercin ya da İspanyol Meyhanesi gibi parçaları bu dönemimin şarkılarıdır. Ümit Yaşar Oğuzcan, Orhan Veli, Attilâ İlhan ve Nazım Hikmet‘in şiirlerinden bestelediği şarkıları seslendirmiş, 1976’da İstanbul Oda Orkestrası‘nı ve kendi öğrencilerini yetiştirdiği Çağdaş Müzik Merkezi‘ni kurmuştur.
 
Ankara Sanat Tiyatrosu‘nda 10 yıl çalışmış, Bilgesu Erenus‘un Nereye Payidar oyunu için besteler yapmış, Uğur Mumcu‘nun Sakıncalı Piyade‘sinin müziklerini yapmış, yine 804 İşçi, Ferhat ile Şirin, Şeyh Bedrettin Destanı, Tak-Tik, Küçük Adam Ne Oldu Sana, Rumuz Goncagül ve Galilei-Galileo adlı oyunların müziklerini yapmıştır.
 
Sarıpınar 1914, Üç İstanbul, Cahide, Hakkari’de Bir Mevsim gibi filmlere de fon muziği besteleyen sanatçı, 1998 yılında Kültür Bakanlığı’nca verilen Devlet Sanatçısı ünvanına sahiptir.
 
 

Nisan Konserleri Dizisi

11 Nisan 2015, 20:30 (Karadeniz Teknik Üniversitesi AKM Salonu, Trabzon)
12 Nisan 2015, 20:30 (Ordu Kültür Sanat Merkezi, Ordu)
14 Nisan 2015, 20:30 (Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür Merkezi, Samsun)
22 Nisan 2015, 20:30 (ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu, Ankara)
 

Biletlerinizi bağlantımızı izleyerek temin edebilirsiniz.

 

MÜZİK Pop-Alternatif
AKM Yunus Emre Salonu, İzmir Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.