Titanik orkestrası Hakkında Yapılan Söyleşi, Röportaj, Haber, Eleştiri ve Makaleleri Sunuyoruz.Kenan Işık

Yıllar boyunca unutmayacağım bir oyun.. Emeğinize sağlık çocuklar..

Deniz Banoğlu/Aydınlık

Titanik Orkestrası, genç,dinamik, umut dolu bir ekibin-görsel, müziksel, teatral bir başarısıydı.

Tansu Bele/Aydınlık

Tiyatro Durak’ın yönetmeni Çetin Etili ve genç oyuncularının gösterdikleri performansa/ yoruma özellikle dikkat çekmek gerek. Oyunun mesajını iletmekte çok rahat, basit, anlaşılır, açık, esprili bir biçem kullanıyorlar. Bu da onları genç yaşlarında usta işi bir sergilemeye götürüyor… Onlar doğaçlama taktikleriyle, felsefenin beşiği olan (doğu ile batının harmanlandığı) bu toprakların çocukları olduklarını çok güzel kanıtlıyorlar. Tümüyle başarılı olan (ancak özelde Öner Ateş’le Aslı Nişancı’nın oyunlarına hayran kaldığım) bu oyunu, sezonun en iyi seyirliklerinden biri olarak tiyatroseverlere öneririm. Daha önce birkaç kez ülkemizde sergilendiği için izleyenler varsa da gençleri izleyin derim.

Yener Aksoy/Turnusol

Oyun, size soyut bir dünya kuruyor, sanki büyülü bir geminin içine girmişsiniz, oyun boyunca zamanın farkına varmıyor, zaman kavramını kaybediyorsunuz. Oyun bittiğinde nedensiz yere yüzünüzde bir tebessüm oluşuyor. Mutlaka gidip izlenilmesi gereken bir oyun.

Robert Schild

Ses, mimik, devinim, zamanlama. Bundan öte teknik uyum açısından yeni bir tiyatronun ilk oyununda verebileceğinin çok ilerisinde.

Bekir Avcı/Bianet

Oyun bittiğinde koltuklarından kalkarak dışarı çıkacak olan seyirci dik durup gülümseyecektir nihayetinde;

Dündar İncesu/Tiyatroportal-Mimesis

Oyuncuların takım oyunu başarılı. Yazarın biz kimiz?  sorusunu üslup ve yumuşaklıkla seyirciye aktarıyorlar. Seyircinin eğlenerek, tiyatronun bütün gücünü kullanırken, yaratılan karakterler olarak sıcak ve gerçek bir dünya yaratıp çevrede yanılsamalar hakkında düşünceleri sorgulayıp bizleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Gerçek-rüya, yaşam-ölüm, gitmek-kalmak, onlar için bir tartışma meselesi olurken, modern insanın parçalara bölünerek var oluşunu sorgulamak için Tiyatro Durak‘da Titanik Orkestrası sizlerin de uğraması için aşkla ve tiyatronun büyüsüyle siz seyircileri paylaşmaya, hayatın velveleleri içinde bir es vermeye durmaya-duraklamaya bekliyor. Ertelemeyin. İzleyin.

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.