Tiyatro Alesta, 2014 yılında farklı sahne disiplinlerinden gelerek tiyatro yapmak isteyen ve tiyatronun kolektif bir sanat olduğu düşüncesini benimseyen; Mehmet Şerif Tozlu, Serhat Dal, Oğuz Gülen, Orçun Ucal, Mehmet Fahri Etik ve Nevra Ayşem Savaşçı tarafından kuruldu.Tiyatro Alesta, sahne sanatlarının bütün türlerine açık bir ekiptir. Çağdaş metinlerden klasik metinlere, yerli, yabancı ve de kendi ürettiği metinler olmak üzere geniş bir performans yelpazesiyle var olmayı hedeflemektedir.

Alesta kelime anlamı olarak denizcilikte; yolculuğa hazır ve tetikte demektir. Bizler yaşadığımız toplumun sorunlarını görerek, farkındalık yaratmak ve göstermek için bir yolculuğa çıktık. Paylaşmak, eğlenmek, emek vermek, her şeyden önce yaptığımız işin temelinde insan olduğunu unutmamak ve yaptığımız işten keyif almak bu yolculukta bizlerin en önemli ilkeleridir.

Tiyatro Alesta Facebook’ta Tiyatro Alesta Twitter’de

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.