7.7 Güzel

Oyun Özeti

Share this on WhatsApp İlk Oyunu ‘Patika’ ile 2 Şubat 2012’de Halis Kurtça sahnesi’nde Türk Tiyatro seyircisiyle buluşan ve seyirciden büyük ilgi gören Tiyatro Patika, 2013-2014 Tiyatro sezonuna Hazar Tuna’nın yazıp yönettiği ve Hazar Tuna ve Özlem Altaş’ın oynadığı ‘Marilyn de Marilyn’ ile devam ediyor. Oyun; henüz kariyerinin başlarında, genç bir Türk yazar olan Hasan’ın ‘New York’ şehrinde ki kariyer mücadelesini anlatmaktadır. Bu şehirde, şansını denemek için gelen genç aktris Derin ile tanışmasıyla başlayan birbirinden komik olaylar dizisi , seyirciyi hayatın tam ortasına sürüklüyor. 1950 ve 1960 lı yıllarda, Amerikan sinemasında eşi görülmemiş popüler bir ilgi nesnesi haline gelen, Marilyn Monroe’nun çarpıcı gerçekleri ile var olduğu oyun, gerçek bir yıldızın hayatından izler taşıyor. Geçmişten bu güne, bu ışıltılı dünyanın ortak paydada birleşen zorluklarının ve adaletsizliğinin altında ezilen bu genç Yazarın Marilyn’e benzeyen genç bir aktris’in hayatını anlattığı bir tiyatro oyunu projesini hayata geçirmeye çalışma sürecinde, mesleki prensiplerinden ve kişiliğinden ödün verdiğini fark eder etmez, her ne pahasına olursa olsun, “Haklı bir zafer kazanmak” kuralını hayatının tek kuralı haline getiriyor. Yalnızlık,…

7.7 Güzel

more
  • Tiyatro

    7.5
  • Günün Önerisi

    8
  • Manşet

    7.5

patika_afis_350x250İlk Oyunu 'Patika' ile 2 Şubat 2012'de Halis Kurtça sahnesi'nde Türk Tiyatro seyircisiyle buluşan ve seyirciden büyük ilgi gören Tiyatro Patika, 2013-2014 Tiyatro sezonuna Hazar Tuna'nın yazıp yönettiği ve Hazar Tuna ve Özlem altaş'ın oynadığı 'Marilyn de Marilyn' ile devam ediyor.

Oyun; henüz kariyerinin başlarında, genç bir Türk yazar olan Hasan’ın ‘New York’ şehrinde ki kariyer mücadelesini anlatmaktadır. Bu şehirde, şansını denemek için gelen genç aktris Derin ile tanışmasıyla başlayan birbirinden komik olaylar dizisi , seyirciyi hayatın tam ortasına sürüklüyor.

1950 ve 1960 lı yıllarda, Amerikan sinemasında eşi görülmemiş popüler bir ilgi nesnesi haline gelen, Marilyn Monroe’nun çarpıcı gerçekleri ile var olduğu oyun, gerçek bir yıldızın hayatından izler taşıyor. Geçmişten bu güne, bu ışıltılı dünyanın ortak paydada birleşen zorluklarının ve adaletsizliğinin altında ezilen bu genç Yazarın Marilyn’e benzeyen genç bir aktris’in hayatını anlattığı bir tiyatro oyunu projesini hayata geçirmeye çalışma sürecinde, mesleki prensiplerinden ve kişiliğinden ödün verdiğini fark eder etmez, her ne pahasına olursa olsun, "Haklı bir zafer kazanmak” kuralını hayatının tek kuralı haline getiriyor.

Yalnızlık, inanmak, Başarı, Başarısızlık, Cesaret, Aşk, Hüzün ve komedinin iç içe olduğu oyun sadece biraz düşünmemizi sağlayacak…

SAHNE:

8 Ocak 2014, Çarşamba, 20:30, EMEK Sahnesi / Kadıköy
15 Ocak 2014, Çarşamba, 20:30, EMEK Sahnesi / Kadıköy
18 Ocak 2014, Cumartesi, 20:00, (ÇEK Sahnesi, Görükle/BURSA)

7.7

İlk Oyunu ‘Patika’ ile 2 Şubat 2012’de Halis Kurtça sahnesi’nde Türk Tiyatro seyircisiyle buluşan ve seyirciden büyük ilgi gören Tiyatro Patika, 2013-2014 Tiyatro sezonuna Hazar Tuna’nın yazıp yönettiği ve Hazar Tuna ve Özlem Altaş’ın oynadığı ‘Marilyn de Marilyn’ ile devam ediyor.

Oyun; henüz kariyerinin başlarında, genç bir Türk yazar olan Hasan’ın ‘New York’ şehrinde ki kariyer mücadelesini anlatmaktadır. Bu şehirde, şansını denemek için gelen genç aktris Derin ile tanışmasıyla başlayan birbirinden komik olaylar dizisi , seyirciyi hayatın tam ortasına sürüklüyor.

1950 ve 1960 lı yıllarda, Amerikan sinemasında eşi görülmemiş popüler bir ilgi nesnesi haline gelen, Marilyn Monroe’nun çarpıcı gerçekleri ile var olduğu oyun, gerçek bir yıldızın hayatından izler taşıyor. Geçmişten bu güne, bu ışıltılı dünyanın ortak paydada birleşen zorluklarının ve adaletsizliğinin altında ezilen bu genç Yazarın Marilyn’e benzeyen genç bir aktris’in hayatını anlattığı bir tiyatro oyunu projesini hayata geçirmeye çalışma sürecinde, mesleki prensiplerinden ve kişiliğinden ödün verdiğini fark eder etmez, her ne pahasına olursa olsun, “Haklı bir zafer kazanmak” kuralını hayatının tek kuralı haline getiriyor.

Yalnızlık, inanmak, Başarı, Başarısızlık, Cesaret, Aşk, Hüzün ve komedinin iç içe olduğu oyun sadece biraz düşünmemizi sağlayacak…

OYUNCULAR:

Hazar Tuna

Hazar Tuna-Tiyatro Patika

Hazar Tuna- 23.10.1983 yılında Bursa’da doğdu. Bursa Osmangazi Belediye Tiyatrosunda 4 yıl oyuncu olarak çalıştı. Bu sure zarfında ‘Dokuzuncu Nöroloji Koğuşu’, ‘Çanakkale Geçilmez’, ‘Kör Döğüşü’, ‘Yarın Cumartesi’, ‘Matruşka’ gibi önemli oyunlarda başroller oynadı. 2011 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden Mezun oldu. Aynı yıl Müjdat Gezen Tiyatrosunun Sahneye koyduğu ‘Artiz Mektebi’ adlı oyun ile İstanbuldaki ilk profesyonel başrolünü oynadı. Aynı yıl bir kaç reklam filminde rol aldı. 2011-2012 Tiyatro sezonunun 2. Yarısında Tiyatro Patika’ yı kurdu. Yazıp yönettiği ilk oyunu ‘Patika’ nın 02 Şubat 2012 tarihinde prömiyeri gerçekleştirdi. Şimdilerde halen devam eden ‘Patika’ oyununda başarı ile canlandırdığı ‘Rasim’ rolü ile oyunculuk kariyerine devam ediyor.

Özlem Altaş- 06.12.1990 yılında Bursa’da doğdu. Bursa Osmangazi Belediye Tiyatrosunda 6 yıl süresince oyuncu olarak çalıştı:  ‘Şu

Özlem Altaş

Özlem Altaş-Tiyatro Patika

Çılgın Türkler’, ‘Gülünç Sosyetikler’, ‘Kanlı Nİgar’, ‘Kaç Baba Kaç’, ‘Kaneviçe’, ‘Duvarların Ötesi’, ‘Kime Niyet Kime Kısmet’ oyunlarında baş rolleri oynadı. 2013-2014 Tiyatro sezonunda Tiyatro Patika’ nın sahnelediği iki kişilik Komedi oyunu olan “Marilyn de Marilyn” adlı oyunda görev almaktadır..

EKİP:

Yönetmen Yrd: Melda Tuzluca, Dramaturg: Nurdan Özgür, Teknik Koordinatör: Ali Emrullah, Ses ve ışık: Muzaffer Bağlar, Sahne Amiri: Zerrin Ergin, Sahne Tasarım: Zerrin Efe, Kostüm Aksesuvar: Betül Gülseven, Ekinay Aydoğan, Afiş Tasarım: Esin Katırlı

SAHNE:

Zaman: 2-9-17 Mart ,  20:30,
Yer: Emek Sahnesi, Uzuncayir Cad.salı Pazarı Karşısı Doğancay İs Hani No:29 Kadıköy

Web: Tiyatro Patika

Bilet: MyBilet

 

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.