7 Güzel

Sahne Özeti

Share this on WhatsApp Tiyatrodaki bilinen kuralları altüst etmeyi, çekinmeden, korkmadan, coşkuyla sanat yapma fikrini sahneye getirmeyi ve denenmemiş yeni’yi denemeyi amaçlayan Tiyatro Si’s ekibi; Sibel Yıldırım Özer’in yazdığı ve Ali Gökmen Altuğ’un yönetmenliğini yaptığı “Ölüm Diyalogları” adlı oyunlarıyla ‘Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde. Ölüm Diyalogları, bir kadın ve bir genç kadının bir ihanet üzerinden kendileriyle, birbirleriyle, yaşamla ve ölümle başlattıkları sorgulamayı ve bu varoluşçu sorgulama sırasında kim olduklarını ve bundan sonra kim olacaklarını üç aşağı beş yukarı hesaplamaya çalıştıkları bir kara komedi. İki kadın sadece bir adamla hesaplaşmıyor, yaşamın getirdiklerine bireyin kendi etkisinin ne kadar olduğunu ve kontrolün kimde olduğunu da sorguluyor. Bir Kadın ve bir Adam. Bir Kadın ve bir Genç Kadın. Yaşam ve Ölüm. Bir Adam ve Bir Genç Kadın. Bir Kadın ve Ölüm. Ölüm ve Bir Adam. Hayat ne kadar kısa. Üstelik anlık. Ve komik. Aşk ve Tutku üzerine bir kara komedi. Üstelik Ölüm her an Aşkın içinde; Aşk Tutkunun. Bir Kadın- Bir Adam- Bir Genç Kadın da bu oyuna dâhil. Bir hayat bu kadar planlı olabilir…

7 Güzel

more
 • Manşet

  6.5
 • Tiyatro

  7
 • Yakında

  7.5
 • Güncel

  7

afis

Ölüm Diyalogları, bir kadın ve bir genç kadının bir ihanet üzerinden kendileriyle, birbirleriyle, yaşamla ve ölümle başlattıkları sorgulamayı ve bu varoluşçu sorgulama sırasında kim olduklarını ve bundan sonra kim olacaklarını üç aşağı beş yukarı hesaplamaya çalıştıkları bir kara komedi. İki kadın sadece bir adamla hesaplaşmıyor, yaşamın getirdiklerine bireyin kendi etkisinin ne kadar olduğunu ve kontrolün kimde olduğunu da sorguluyor.

Bir Kadın ve bir Adam. Bir Kadın ve bir Genç Kadın. Yaşam ve Ölüm. Bir Adam ve Bir Genç Kadın. Bir Kadın ve Ölüm. Ölüm ve Bir Adam. Hayat ne kadar kısa. Üstelik anlık. Ve komik. Aşk ve Tutku üzerine bir kara komedi. Üstelik Ölüm her an Aşkın içinde; Aşk Tutkunun. Bir Kadın- Bir Adam- Bir Genç Kadın da bu oyuna dâhil. Bir hayat bu kadar planlı olabilir mi? Bir o kadar plansız? Biz bu iç içelikte kör olduysak? Her şeye bir o kadar yakınsak? Haberimiz yoksa? Bir adım ötesi yaşam, bir adım ötesi ölüm ise?. Ve her şey bir yanlış üzerine kurulu...Ölene kadar doğruyu aradığımıza göre!

İLETİŞİM

Tiyatro Si's resmi web Adresi: Tiyatro Si's
Facebook: Tiyatro Si's
Twitter: Tiyatro Si's

7

Tiyatrodaki bilinen kuralları altüst etmeyi, çekinmeden, korkmadan, coşkuyla sanat yapma fikrini sahneye getirmeyi ve denenmemiş yeni’yi denemeyi amaçlayan Tiyatro Si’s ekibi; Sibel Yıldırım Özer’in yazdığı ve Ali Gökmen Altuğ’un yönetmenliğini yaptığı “Ölüm Diyalogları” adlı oyunlarıyla ‘Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde.
Ölüm Diyalogları, bir kadın ve bir genç kadının bir ihanet üzerinden kendileriyle, birbirleriyle, yaşamla ve ölümle başlattıkları sorgulamayı ve bu varoluşçu sorgulama sırasında kim olduklarını ve bundan sonra kim olacaklarını üç aşağı beş yukarı hesaplamaya çalıştıkları bir kara komedi. İki kadın sadece bir adamla hesaplaşmıyor, yaşamın getirdiklerine bireyin kendi etkisinin ne kadar olduğunu ve kontrolün kimde olduğunu da sorguluyor.

Bir Kadın ve bir Adam. Bir Kadın ve bir Genç Kadın. Yaşam ve Ölüm. Bir Adam ve Bir Genç Kadın. Bir Kadın ve Ölüm. Ölüm ve Bir Adam. Hayat ne kadar kısa. Üstelik anlık. Ve komik. Aşk ve Tutku üzerine bir kara komedi. Üstelik Ölüm her an Aşkın içinde; Aşk Tutkunun. Bir Kadın- Bir Adam- Bir Genç Kadın da bu oyuna dâhil. Bir hayat bu kadar planlı olabilir mi? Bir o kadar plansız? Biz bu iç içelikte kör olduysak? Her şeye bir o kadar yakınsak? Haberimiz yoksa? Bir adım ötesi yaşam, bir adım ötesi ölüm ise?. Ve her şey bir yanlış üzerine kurulu…Ölene kadar doğruyu aradığımıza göre!

OYUNCULAR

Sibel Yıldırım Özer- 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. Yine kendi okulunda yüksek lisans ve hocası Yıldız Kenter’in asistanlığını yaptı. İstanbul Şehir tiyatrolarında Haşmet Zeybek’in yönettiği Ayrangeven oyununda önemli bir rol üstlendi.

Sibel Taşçıoğlu- 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. Çeşitli Televizyon dizilerinde çalıştı. Kenter Tiyatrosu’nda ”Anna Karanina” oyununda Dolly rolünü oynadı.

Ufuk Aşar- İzmit Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncusu olan Ufuk Aşar, 1996 yılında Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun.

YÖNETMEN

Ali Gökmen Altuğ: 1994’te İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden 1998’de mezun oldu. (1999-2002)Dokuz Eylül Üniversitesi G.S.F. Tiyatro Bölümü’nde yüksek lisans yaptı ve doktoraya başladı.1996 yılında gençlik oyunları ile Dormen Tiyatrosu’na katıldı ve Kare As oyunuyla profesyonel oldu. 2000-01 sezonunda Y.S.M.’de Bir Kış Öyküsü müzikalinde rol aldı. Kanlı Nigar oyunu ile Şehir Tiyatroları’na katıldı. Kafes, Tom Dick ve Harry, Patron Kim? yönettiği oyunlardan bazılarıdır.

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.