Bisikletli Ulaşım Platformu,  Trafikte Biz de Varız! sloganıyla 25 Temmuz‘da farkındalık eylemi/sürüşüyle biraraya geliyor.

Beşiktaş, Şişli ve Kadıköy‘de merkezi noktalarda bulunan trafik ışıklarında araçlar kırmızı ışıkta beklerken Sağ Şerit Yasal Hakkımız! Trafikte Biz de Varız! yazılı bir pankartın açılacağı eylemde araç şoförlerine bisikletlilerin trafikteki haklarını belirten bilgilendirici broşürler de dağıtılacak.

Program

13:00 Beşiktaş’ta Barbaros Meydanında (Üsküdar İskelesi karşısında) buluşma ve aşağıda belirtilen noktalara sürüş.
15:15 Beşiktaş’tan Kadıköy’e geçiş ve Kadıköy’de belirlenen noktalara sürüş.
17:15 Göztepe Parkında etkinliğin sona ermesi

SÜRÜŞ GÜZERGAHI :
Beşiktaş, Dolmabahçe, Kabataş, Tarlabaşı, Taksim, Osmanbey, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Barbaros Bulvarı, Beşiktaş, (15:15 vapuruyla Kadıköy’e geçiş), Altıyol, Minibüs Caddesi, Bağdat Caddesi.

Broşürlerin dağıtılması planlanan trafik ışıklarının konumları :
Beşiktaş Meydanı, Dolmabahçe Kavşağı, Kabataş Tramvay Durakları, Tarlabaşı, Harbiye Kavşağı, Osmanbey Kavşağı, Mecidiyeköy Kavşağı, Barbaros Bulvarı, Kadıköy Meydanı, Altıyol, Minibüs Caddesi Ziverbey, Bağdat Caddesi Kızıltoprak, Suadiye, Göztepe. Her trafik ışığında yaklaşık 5 dk. kalınacaktır.

NOT: Bu bir trafiği bloke etme veya yaya geçidini işgal etme eylemi değildir. Araçlara kırmızı yandığı andan itibaren araçlara doğru pankart açılacak ve dileyen sürücülere el broşürü dağıtılacaktır. Her trafik ışığında bu işlem bir kaç kez tekrarlanacaktır. Pankart tutma ve broşür dağıtma işini dönüşümlü olarak tüm katılımcılar gerçekleştirebilir.

Buluşmalar

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.