Mimar Turgut Cansever‘in anısına düzenlenen ödüller için son başvuru tarihi 15 Ocak 2016.

Kepez Belediyesi adına Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinasyonunda Y. Mimar Turgut Cansever‘in anısına, ülkemizdeki mimarlık ve yapı sektöründeki faaliyetlerin ve nitelikli yapıların tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi, mimarlığın ve uyumlu kentleşmeye katkısının kamuoyunun gündeminde bulundurulması, mimarlık ürünlerinin belgelendirilmesi, kullanıcıların ve yüklenicilerin bilinçlendirilmesi, güzel sanatların teşvik edilmesi amacıyla, Ulusal Mimar Turgut Cansever Mimarlık Ödülleri verilir.

KAPSAM

Her yıl Şubat ayı içinde, bir yıl proje bir yıl yapı dalında olmak üzere Turgut Cansever Mimarlık Sergisi düzenlenir ve Turgut CANSEVER‘in ölüm günü olan 22 Şubat günü Mimar Turgut Cansever Mimarlık Ödülleri verilir.

JÜRİ

Asıl Seçici Kurul

Prof.Dr. C. Abdi GÜZER, (Mimar / Eleştirmen/)
Nevzat SAYIN, (Mimar / Eğitmen)
Erkut ŞAHİNBAŞ, (Mimar / Eğitmen)
Prof.Dr. Ali CENGİZKAN, ( Mimar / Eleştirmen)
Yeşim HATIRLI, (Mimar)

Yedek Seçici Kurul

Elvan ALTAN, (Mimarlık Tarihçisi)
Aslı ÖZBAY, (Korumacı / Mimar)

Komite

Funda ALYANAK KAYA, Y.Mimar
Cem ALCAN, Mimar
Gizem Ezgi ÖZER, Mimar

Raportörler

Cem ALCAN, Mimar
Gizem Ezgi ÖZER, Mimar

ÖDÜLLER

Yapı Dalı: 2016 yılında Yapı Dalı’nda ödüller verilecektir.

Tamamlanmış yapıların (İskanı alınmış yapımı bitmiş yapılar, Restorasyon Uygulama, Dış Cephe Yenilemesi) mimar(lar)ına verilir. Bu dalda ödüllendirilmek için sergiye katılmak esastır. Seçici Kurul sergiye katılan projeler içinde 2 tanesine başarı ödülü ve 1 tanesine Turgut CANSEVER Büyük Ödülü verir. Verilen ödüllerin 1 adedi önceden belirlenen bir konu üzerine verilebilir. Bu dalda 3 ödül vermek zorunludur.

Dönüşümlü olarak yapı ve proje dallarında verilecek olan Turgut Cansever Mimarlık Ödülleri 2016 yılında Yapı Dalı’nda verilecektir. 2016 yılı Yapı Dalı konusu “tek, bağımsız konut” olarak belirlenmiştir. 3 ödülden en az bir tanesi “tek, bağımsız konut” yapılarına yönelik olarak değerlendirilecektir. Ancak ödüle farklı ölçek ve konulardaki yapılarla da başvurulabilir.

Yapı değerlendirmelerinde özgünlük, bağlam ve ölçek duyarlılığı, çevresel ve kültürel sürdürülebilirlik, malzeme ve detay incelmişliği, tasarım ve projenin araştırmaya dayalı olması, geleneksel ve yerel birikimlere geçirgenlik gibi kriterler esas alınacaktır.

-2016 yılı için;

Büyük Ödül 20.000 TL
2 adet Başarı Ödülü 10.000’er TL.’dir.

TAKVİM

Son Katılım Tarihi: 15 Ocak 2016
Panolar, CD,DVD ve rapor, tek ambalaj içerisinde 15 Ocak 2015 günü, saat 17:30’a kadar imza karşılığı elden veya 15 Ocak 2016 günü saat 17:30’dan sonra teslim edilmemek üzere kargo ile Mimarlar Odası Antalya Şubesi’ne gönderilecektir. Kargo makbuzu 0 242 237 58 20 nolu faxa veya info@antmimod.org.tr mail adresine 15 Ocak 2016 günü saat 17:30’a kadar ulaştırılacaktır. Kargo ile gelen projelerden; 19 Ocak 2015 günü saat 17:30’dan sonra gelen projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.
Jüri Toplantısı: 29 Ocak 2016
Ödül Töreni ve Sergi Açılışı: 22 Şubat 2016

BİLGİ VE İLETİŞİM

Mimarlar Odası Antalya Şubesi – Cem ALCAN, Mimar
Meltem Mah. 3808 Sokak No: 16 Antalya
Tel: 0 242 237 86 92 – Fax: 0 242 237 58 20
Web: www.antmimod.org.tr – Mail: info@antmimod.org.tr

from to
Yarışma

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.