Kadıköy Belediyesi‘nin gelenekselleşen Tiyatro Festivali, geçtiğimiz akşam Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun Ödünç Yaşamlar adlı oyununun gösterimiyle başladı.

Kalabalık izleyici topluluklarının rağbet ettiği Özgürlük Parkı Açık Hava Tiyatrosundaki açılış sahnesi için seyirciler kapı  açılışından saatler öncesinde sıraya girdiler. Binlerce seyircinin akın ettiği festivalin ilk gecesinde, alanın dolmasıyla kapıda kalan bin kişinin 250’si, usta oyuncu Ali Poyrazoğlu tarafından sahneye oturtularak ağırlandı.

Birbirinden güzel oyunlarla 17 Ağustos akşamına kadar sürecek olan festivalin ilk gecesine, Ali Poyrazoğlu‘nun “Sanat barış içindir. Festival zamanı savaş mı olur ya!” sözleri damgasını vurdu.

Daha ilk akşamından olağanüstü bir ilgi ile karşılaşan festival, mevsim normallerinin üstünde seyreden sıcakların yaşandığı bu yaz akşamlarında açık havanın serinliğine ihtiyacı olanlar için biçilmiş kaftan.

17 Ağustos akşamı Dostlar Tiyatrosu’nun İnsanlarım adlı oyunuyla kapanışını yapacak olan festivale erken gitmenizi öneririz.

İyi Seyirler,   

Yazar değil de bir anlatıcı olduğuna inanıyor. Sıradan bir sanatsever, İzmir düşkünü ancak İstanbul rahatsızı. İzmir'de Sanat ve İstanbul'da Sanat Kurucu ekibinden. Danışman ve bilgisayar programcısı. İyi bir okuyucu, güzel yazı sevdalısı. Muhtelif edebiyat düzlemlerindeki paydalardan bir tanesi.

Mert Ataol

Comments are closed.