Verita KitapVerita Yayıncılık‘ın kitabevi ve kitap kafesi olarak hazırlanan mağazası, Bahariye Caddesi Süleyman Paşa Sok. No: 30/1 Kadıköy adresinde (Nazım Kültür Merkezi’nin bir üst paraleli) kapılarını açtı.

Çay kahve servisi, sıcak ve samimi bir ortam ve özgün kitap çeşitlerinin bulunabileceği kitabevi, lektür, söyleşi, panel, imza günleri ve sanat kursları ile farklı bir atmosfer sunmayı hedefliyor. Nadir bulunan bazı yazarların da koleksiyonlarını tam tekmil bulundurmayı hedefleyen kitabevinin fanzinlere yaklaşımı da olumlu ve özenli.

İstanbuldasanat.org diyor ki: Sadece endüstriyel edebiyat ürünleri satan ve gerçek edebiyatı kapısından içeri sokmayan zincir mağazalara değil; bu tür butik kitabevlerine önem verilmesini diliyoruz. Kültürel çürüme ve çöküşe ancak bu şekilde dur diyebiliriz.

Verita Kitap
Kadıköyümüze hoşgeldin Verita Kitap…

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.