Birbirinden yetenekli dört kadından oluşan Warpaint, 9 Kasım’da Babylon sahnesinde şarkılarını seslendirecek.Red Hot Chili Peppers’ın eski gitaristi John Frusciante’nin desteğiyle shoegaze ve indie rock’a yeni bir soluk getiren, bir dönem oyuncu Shannyn Sossamon’un da içinde yer aldığı dörtlü, ilk olarak  Exquisite Corpse adlı EP’leri ile dikkatleri üzerine çekti.

Rough Trade Records’a geçtikten sonra 2010’da yayımladıkları The Fool adlı albümleriyle büyük beğeni toplayan Warpaint, başta Glastonbury olmak üzere, Reading, Leeds, Coachella ve Rock Werchter gibi önemli festivalde sahne aldı.

Grubun en sevilen şarkıları ise “Ashes to Ashes”, “Elephants”, “Undertow” ve “Billie Holiday”. Sahnede sunacakları atmosfere kapılırak ayağınızın yerden kesilmesi işten bile değil.

Warpaint
Tür: Indie / Psychedelic / Shoegaze
Nereden: Los Angeles
Tarih: 09 Kasım 2013, 23:30

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.