Sanatçı Sait Günel ile Yaratanların Yolculuğu‘na Çıkıyoruz.

Türkiye’de ve uluslararası sanat platformunda, eserleri beğeniyle izlenen Sanatçı Sait Günel, Yaratanların Yolculuğu isimli yeni koleksiyonunu Ankara’lı sanatseverlerin beğenisine sunacak.

09 Ekim – 06 Kasım 2015 tarihleri arasında Kent Sanat Galeri’ de gerçekleşecek olan sergi, sanatçının son dönemde hazırladığı eserlerinden oluşmakta.

Sanatçı Sait Günel’in insan ve doğa resimlerinde, reel olanın yer yer deformasyon ve dokusal soyutlamayla bütünleşmesi ön plana çıkmakta.
Günel‘in Çeşitli boyaları, farklı malzemeleri kullanması ve kolajlarıyla farklılık yaratmakta. Kendi geliştirdiği teknikle yaptığı çalışmalardan, özellikle resimleri Uluslararası ortamlarda beğeni görmekte ve Uluslararası Yayınevleri -Tushita, Artec, May- tarafından takvim, poster, afiş basımları gerçekleştirmekte, fuarlarda sergilenmektedir.
Sanatçının son dönem eserlerinde soyut çalışmalar giderek ağırlıklı yer tutmakta ve çalışmalarında yer çekiminden kurtulmuş devinimin hızı, dokulu yüzeylerde yer alan saf renkli formlar, klasikten gelen gelenekçi yaklaşım ve mekânsızlaşma öne çıkan ögelerdir.

Sait Günel’in bu seçkin eserleri ile oluşturduğu koleksiyonunu Kent Sanat Galeri‘de 06 Kasım 2015 tarihine kadar izleyebilirsiniz.

from to
Sergi
Kent Sanat Galeri, Ankara Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.