Şimdi ve Sonra… Yeni Türkü…Adını albümde bir şarkı olarak yer alan Yılmaz Erdoğan’ın Ankara şiirinin dizelerinden alan yeni albüm, 10 yeni Yeni Türkü şarkısı içeriyor. Albümün çıkış parçası Böyle Gitmez, Cengiz Onural ve Derya Köroğlu imzalı…

Şarkı radyolarda ve TTNet Müzik platformunda dinleyiciyle buluşmaya başladı.

Derya Köroğlu, Erkin Hadimoğlu, Serdar Barçın ve Furkan Bilgi hem yepyeni şarkılar, hem de klasik Yeni Türkü repertuvarı ile sahnede olacak.

 

Yeni Türkü

Derya Köroğlu

İstanbul’da doğdu. Londra’da başladığı ilkokul eğitimine Ankara’da devam etti. Ankara Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu ve 1983 yılında ODTÜ Ekonomi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.
Gazi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde asistan olarak çalıştı. 1985 yılında İstanbul’a yerleşti ve bilgisayar yazılım sektöründe yöneticilik yaptı.

1995 yılına kadar AnaBritannica ve İletişim Yayınları için çeşitli veritabanı uygulamaları yazdı. Ortaokul yıllarında başladığı müzik hayatı, lise ve üniversite yıllarında yoğun olarak sürdü. Selim Atakan ve Zerrin Atakan ile kurdukları Yeni Türk grubunda solo vokal, gitar, bağlama, vurmalı çalgılarda yer aldı.
Grubun bestelerinin büyük bir bölümünde imzası vardır.
1996-2001 yılları arasında BMG şirketinde müzik prodüktörlüğü yaptı ve biz müzik stüdyosu kurdu. Yeni Türkü dışında, özellikle belgesel ve dizi film müzikleri yaptı. 1997’de bu çalışmalardan oluşan enstrümantal parçalar Musikarium adlı albümünde yayımlandı.

Erkin Hadimoğlu

1991’den bu yana Yeni Türkü’de olan Erkin 08 Haziran 1972 İstanbul doğumludur. İ.Ü. Devlet Konservatuarı Keman Bölümü ve Marmara Üniversitesi A.E.F. Müzik bölümünde okumuş olan müzisyen, Yeni Türkü dışında farklı projelerde aranjör ve prodüktör olarak çalışmaktadır. Derya ile birlikte birçok TV dizi film ve belgesel müzikleri yapmakta ve grubun konser organizasyonlarında grubun menajerliğini üstlenmektedir.

Furkan Bilgi

Furkan 1997’den bu yana Yeni Türkü’yle birlikte olup, 16 kasım 1979 Adana doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Lisans Mezunu olan Furkan halen Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçısı görevini sürdürmekte ve özel projelerde enstürmanist olarak görev almaktadır.

Serdar Barçın

21 Ağustos 1977 İzmir doğumlu olan Serdar Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Flüt Bölümü mezunudur. Yeni Türkü’ye 2001 Ağustos ayındaki Rumeli Konserinde katılan Serdar, grup faaliyetleri dışında stüdyo müzisyenliği yapmakta ve Sertab Erener, Zuhal Olcay gibi solistlerle birlikte çalışmaktadır. Çeşitli jazz projelerinde de yer alan müzisyen Robert Kolej Saksafon Klubünde eğitmenlik yapmakta ve özel dersler vermektedir.

Sezer Almedar

26 Ekim 1982 Kocaeli doğumlu olan Sezer 2003’ten bu yana Stüdyo ve Sahne teknik aşamalarında Yeni Türkü’ye destek vermekte ve 2007’den bu yana da konserlerde bas gitar çalarak eşlik etmektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde eğitim gören Sezer, halen Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğrencisidir. Yeni Türkü dışında çeşitli stüdyo ve projelerde tonmaister’lik yapmaktadır.

Bahadır Tanrıvermiş

1981 yılında Fatsa’da doğdu. Profesyonel müzik yaşantısına 1998’de çesitli isimlere çalarak başladı. Yeni Türkü’ye 2006 yılında dahil olan Bahadır halen kendi stüdyosunda bir çok sanatçının albümlerinde aranjörluk ve prodüktörlük çalışmalarını sürdürmektedir.

Yeni Türkü Konserleri

24 Nisan 2015 21:30 Beyrut Performance, İstanbul

Bilet almak için tıklayınız!

09 Mayıs 2015 22:30 KadıköySahne, İstanbul

Bilet almak için tıklayınız!

MÜZİK Pop-Alternatif
Beyrut Performance, İstanbul Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.