Hollanda’nın Türk yıldızı Nilgün Yerli, güncel olaylardan esinlenerek hazırladığı Yerli Yersiz adlı gösterisiyle 30 yıl sonra ülkemizde30 yıldır Hollanda’da yaşayan, bugüne kadar kendi yazıp oynadığı 8 oyunuyla Hollanda’da ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde tiyatroseverlerle buluşan, Hollanda’nın Türk tiyatro oyuncusu Nilgün Yerli gösterilerinde, karşılıklı önyargılara sahip kültürler arasında köprü olmayı hedefliyor.

Çok kültürlü toplumsal yaşama ve kendi deyimiyle farklı açılardan hayatın melankolisine yer veren sanatçı, oyunlarını mizahi bir dille sahnelerken, müziklerle de zenginleştiriyor. Seyircinin güldüren aynalardan kendine bakmasını amaçlayan Nilgün Yerli, Yerli-Yersiz oyunuyla ilgili Ortama, duruma bakmadan, kimseyi yargılamadan, kafaya takmadan, gelin açık açık konuşalım, gelin düşüncelerimizi, duygularımızı paylaşalım diyor.

Hollanda Kraliyet Tiyatrosu Oyuncusu Nilgün Yerli‘nin, güncel olaylardan esinlenerek yazdığı ve sahneye koyduğu kabare tarzı gösterisi 29 Nisan 2015’te Zorlu Center PSM’de gerçekleşecek.

Biletlerinizi bağlantımızı takip ederek Biletix’ten temin edebilirsiniz.

stand-up TİYATRO
Zorlu P.S.M, Zincirlikuyu Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.