8 Güzel

Konser Özeti

Share this on WhatsApp Caz’ın muhteşem çifti; Ayşegül ve Nezih Yeşilnil ile Unutulmaz Aşk Şarkılarının seslendirileceği sıcacık, romantik ve keyifli bir Sevgililer Günü Konserine… Siz ve sadece En Çok Sevdiğiniz… Biricik… Sevgililer günü Özel Konseri… Uluslararası sanat platformlarında ülkemizi başarıyla temsil eden usta sanatçılarımız Ayşegül ve Nezih Yeşilnil’in, büyük ilgi gören ikili konserleri dinleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. eşilnil çifti, Unutulmaz Aşk Şarkıları projesi ile, Nisan 2013’te dünyaca ünlü İzmirli efsane sanatçımız adına düzenlenen Dario Moreno Ödülü’ne layık görüldü. UNESCO –Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü, Thelonious Monk Caz Enstitüsü ve İKSV tarafından davet alan Ayşegül & Nezih Yeşilnil Quartet, 30 Nisan 2013 tarihinde İstanbul’da ilk kez düzenlenen 2013 Uluslararası Caz Günü – International Jazz Day kutlamalarında konser verdi. Aynı etkinlik çerçevesinde Ayşegül Yeşilnil ‘Caz Resimleri’ adlı 20. Kişisel sergisini gerçekleştirdi. Yeşilnil çiftinin 1995 yılında çıkardıkları albüme, alanındaki en saygın isimlerden oluşan bir müzisyen ordusu eşlik etti. Tüm sözlerin ve bazı bestelerin Ayşegül Yeşilnil’e ait olduğu ‘Rüzgara Şarkılar Söyle‘nin düzenlemeleri ve besteleri Nezih Yeşilnil tarafından yapıldı. Yazılı ve görsel basında…

8 Güzel

more
  • Caz Konserleri

    8

[caption id="attachment_4523" align="alignleft" width="207"]Ayşegül - Nezih Yeşilnil Ayşegül - Nezih Yeşilnil, Unutulmaz Aşk Şarkıları'[/caption]

Caz'ın muhteşem çifti; Ayşegül ve Nezih Yeşilnil ile Unutulmaz Aşk Şarkılarının seslendirileceği sıcacık, romantik ve keyifli bir Sevgililer Günü Konserine... Siz ve sadece En Çok Sevdiğiniz... Biricik...

Sevgililer günü Özel Konseri

Uluslararası sanat platformlarında ülkemizi başarıyla temsil eden usta sanatçılarımız Ayşegül ve Nezih Yeşilnil’in, büyük ilgi gören ikili konserleri dinleyicileriyle buluşmaya devam ediyor.

Zaman: Sevgililer günü, 22.00
Yer: Galatalı Balık, Kemankeş Mahallesi Rıhtım Caddesi No:8 Karaköy / Istanbul
Telefon : +90 0212 243 04 85

8

Caz’ın muhteşem çifti; Ayşegül ve Nezih Yeşilnil ile Unutulmaz Aşk Şarkılarının seslendirileceği sıcacık, romantik ve keyifli bir Sevgililer Günü Konserine… Siz ve sadece En Çok SevdiğinizBiricik

Sevgililer günü Özel Konseri…

Uluslararası sanat platformlarında ülkemizi başarıyla temsil eden usta sanatçılarımız Ayşegül ve Nezih Yeşilnil’in, büyük ilgi gören ikili konserleri dinleyicileriyle buluşmaya devam ediyor.

Yeşilnil çifti, Unutulmaz Aşk Şarkıları projesi ile, Nisan 2013’te dünyaca ünlü İzmirli efsane sanatçımız adına düzenlenen Dario Moreno Ödülü’ne layık görüldü.
UNESCOBirleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü, Thelonious Monk Caz Enstitüsü ve İKSV tarafından davet alan Ayşegül & Nezih Yeşilnil Quartet, 30 Nisan 2013 tarihinde İstanbul’da ilk kez düzenlenen 2013 Uluslararası Caz Günü – International Jazz Day kutlamalarında konser verdi. Aynı etkinlik çerçevesinde Ayşegül Yeşilnil ‘Caz Resimleri’ adlı 20. Kişisel sergisini gerçekleştirdi.

Yeşilnil çiftinin 1995 yılında çıkardıkları albüme, alanındaki en saygın isimlerden oluşan bir müzisyen ordusu eşlik etti. Tüm sözlerin ve bazı bestelerin Ayşegül Yeşilnil’e ait olduğu ‘Rüzgara Şarkılar Söyle‘nin düzenlemeleri ve besteleri Nezih Yeşilnil tarafından yapıldı. Yazılı ve görsel basında büyük yankı uyandıran ve Türkçe sözlü Caz’ın seçkin örneği olarak nitelendirilen şarkıları için Yeşilnil’ler ‘Büyüklere Masallar‘ tanımlamasını yapmakta.

Tazeliğini korumaya devam eden ve ülkemizdeki ender albümlerden biri olan Rüzgara Şarkılar Söyle, halen radyolarda çalınmakta.

Zaman: Sevgililer günü, 22.00
Yer: Galatalı Balık, Kemankeş Mahallesi Rıhtım Caddesi No:8 Karaköy / Istanbul
Telefon : +90 0212 243 04 85

 

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.